PDA

Виж пълната версия : Отчети за действията на администраторите и модераторите



Mateev
04.05.2013, 09:49
В тази тема администраторите и модераторите на форума ще се отчитат пред всички останали за всяко едно свое действие, свързано с изтриването на постинг или тема, или забраната на някой потребител. Идеята е да има по-голяма прозрачност, откритост и справедливост при модерирането. Също така в тази тема ще се описват и основанията, поради които даденият администратор или модератор е предприел даденото действие.

Когато даденото действие е описано като "изтриване" на постинг или тема, то това всъщност означава, че постинга или темата не са изтрити, а са преместени в един скрит раздел. В бъдеще ако собственика на постинга или темата докаже неправомерността на "изтриването", то те могат да бъдат възстановени.

Тази тема е заключена и права да пишат в нея имат само администраторите и модераторите.

Mateev
04.05.2013, 10:57
Отнех администраторските и модераторските права на buci59. Причината е, че не е съгласен със смяната на собственика и с новата политика на форума.

В негов постинг има декларирано желание да му изтрия акаунта, но от съображения за съхраняване на физическата и логическата цялостност на форума и на на дискусиите в него, това засега няма да го правя. Акаунта винаги може да бъде изтрит, ако се разпореди МНОЗИНСТВОТО след обсъждане на последиците и анкета.

Засега мога единствено да му забраня акаунта по негово желание съгласно точка 24 от правилата на форума, но преди това съгласно същата тази точка той трябва да изяви изрично желание в раздела ПРЕДЛОЖЕНИЯ, ПРЕПОРЪКИ И МНЕНИЯ, СВЪРЗАНИ С ФОРУМА. Такова искане в този раздел все още не е постъпило.

Mateev
04.05.2013, 12:51
Отнех модераторските права на borislav aleksandrov. Причината - използвал е правата си, за да изтрие всички свои постинги, а може би и чужди - знам ли. От базата с данни липсват почти 600 записа.

Не е сериозен проблем - записите ще бъдат възстановени, но това ще ни отнеме много време.

За моралната страна на въпроса ще си замълча.

Най-ми беше лесно да отнема модераторските права на всички модератори, но не го направих. Гласувах им доверие, мислейки си че щом са модератори, значи имат висок морал и слагат интересите на форума и на останалите пчелари над собствените си лични интереси. Да ама за някои хора това се оказа, че не е така.

На останалите модератори няма да им отнемам правата. Продължавам да им имам доверие така, както и всички вие сте им имали през годините. Да се надяваме, че ще го оправдаят.

Mateev
06.05.2013, 11:10
Възстановени са модераторските права на Юрий Цветков.

Юрий Цветков
06.05.2013, 11:18
Н При такова грубо нарушаване на правилата на форума е ясно, че дадения постинг си заминава директно. Понякога обаче се случват конфликтни теми или постинги, които на пръв поглед не нарушават правилата на форума, но в същото време са генератор на конфликт. И за да не се разрази конфликта с пълна сила или ако вече се е разразил, хубаво е постингите или дори цели теми да се скриват от поглед до изясняване на ситуацията с лични съобщения и договаряне с пишешите какво трябва да остане в темата и какво - не.

До сега, такива конфликтни моменти са разрешавани с временно заключване на темата, до успокояване на страстите. Но тя си е оставала видима, за да имат потребителите достъп до информацията в нея. В някой случаи, спора, ако вече е излязъл от темата, се отделя като нова тема в раздел "Свободна тема" и там участниците могат да си спорят колкото си искат. Стига на не се обиждат и да не ползват вулгарнизми в изказа си. Това винаги се е трило, без никакви обяснения.

Mateev
06.05.2013, 11:47
Проблема с конфликтите и обидите е, че Гугъл ги индексира и дълго време (а може би завинаги) стоят в кеша му за стари страници. И излизат като резултати при търсене. Затова е добре въобще да няма обиди или конфликти или най-малкото при възникването им темите бързо да се скриват от "погледа" на Google и след почистване да се възстановяват. Затова такава е и моята идея, като това не съм го измислил аз, а съм го гледал по други форуми.

Mateev
07.05.2013, 21:59
Възстановени са модераторските права на Борислав Александров.

borislav aleksandrov
08.05.2013, 18:01
Наказвам Iris със забележка за нарушаване на Правилата на форума.
Също така наказвам и borislav aleksandrov също със забележка за нарушаване на Правилата на форума.
При последващи нарушения от тяхна страна ще получат 48 часов БАН.

Юрий Цветков
08.05.2013, 21:02
Тези 11 хил. изтрити постинги, не са конфликтни мнения, е има и такива, но в голямата си част това са постинги само с усмивки, дублирани такива и много не актуални цели теми с коментари от обяви. Това е правено, за да не се товари излишно сървъра.
Искри са прехвърчали и преди, но конфликти не е имало. До сега.

Mateev
08.05.2013, 21:28
Възстановени са модераторските права на Syzi.

Mateev
08.05.2013, 22:41
По желание на buci59 акаунта му е деактивиран (забранен). Също така той искаше името му да не стои под неговите постинги, така че и то е сменено. Ако за в бъдеще размисли и пожелае да се върне, акаунта лесно може да бъде възстановен.

Mateev
08.05.2013, 23:46
Темата "Кое правило е нарушено ????" временно е скрита поради конфликтния и характер.

Имам много голямо желание веднъж завинаги да премахна конфликтите от този форум, но няколко човека явно не го желаят това. Все още не ги знам кои са, но вече започна да се оформя една малка групичка. Тази групичка хора използва една и съща стратегия - непрекъснато прави опити да въвлече мене или някой модератор в спорове за една или друга измислица или с едно или друго обвинение, обида или провокация. В момента в който се опитаме културно да обясним истината, веднага попадаме в капана на безкрайните обвинения и обяснения. Ами да ви кажа честно - писна ми. В последната една седмица не ми остава време да прочета пчеларските постинги, защото непрекъснато един или друг от групичката въвлича мене или някой друг модератор в безкрайни и безсмислени личностни диалози.

В повечето форуми по света са забранени обсъжданията на действията на модераторите и администраторите в публичното пространство. Въвеждам това правило и тука за период от 1 месец. След това ще го отменя, но преди това ще BAN-на за вечни времена акаунта и IP адреса на тези, които продължават да търсят провокации на личностна основа.

Mateev
25.05.2013, 08:06
По молба на estabien6 премахнах темата "Работа в SOUTH AFRICA".

Mateev
31.07.2013, 18:01
Изтрих няколко постинга на Бай Пчеличко от темата "Календари на форума" по причина СПАМ, КОНФЛИКТНИ ПОСТИНГИ и ОБИДНИ НАМЕЦИ.

Mateev
29.01.2016, 21:11
Наказвам slavi 13 с 48-часов BAN за грубо нарушаване на правилата на форума в темата за Лицензираните производители на майки и отводки за 2016 г.

Отправям му официално предупреждение за изгонване от форума, ако продължи в същия дух след като се завърне след 48 часа.

Mateev
30.01.2016, 23:20
Потребителя boris получава 48-часов BAN за груба обида.

Отправям му официално предупреждение за изгонване от форума, ако продължи в същия дух след като се завърне след 48 часа.

Предупреждавам и всички останали, които си позволяват нахалството и наглоста да обиждат или да отправят обидни намеци - ще бъда безкомпромисен в това отношение. Няма да ми мигне окото да изхвърлям от форума хора дотогава, докато останат само свестни и коректни пчелари, готови да водят диалог в дух на разбирателство и взаимопомощ.

Mateev
14.03.2016, 20:43
Потребителя Валентин получава едномесечен BAN за груби псувни и за груба обида на етническа основа.

Отправям му официално предупреждение за изгонване от форума, ако направи някакво друго нарушение, след като се завърне след 1 месец.

Дамян Дамянов
14.03.2016, 20:51
Потребителя Валентин получава едномесечен BAN за груби псувни и за груба обида на етническа основа.

Отправям му официално предупреждение за изгонване от форума, ако направи някакво друго нарушение, след като се завърне след 1 месец.

Няма да търпим обиди, а още по-малко такива на расова основа!
Валентин се размина само с 1 месец, но колегата срещу когото беше обидата е удовлетворен.

Mateev
27.06.2016, 12:03
Потребителите ves и solaris60 получават 7-дневен БАН. Причините са следните:

Основната причина е непрекъснатото наливане на масло в огъня на продължаващите вече няколко дена конфликти. Всяко търпение си има граници, и моето също.

Конкретното нарушено правило от форума е диренето на сметка на Администратор или Модератор за неговите действия. При това продължават да го правят непрекъснато и безспирно, въпреки забележките, молбите, обясненията на логиката на всяко едно действие и т.н.

Конкретния повод е поредния конфликтен постинг на ves и незабавния опит за раздухване на зараждащия се конфликт от solaris60.

scutellator
04.07.2016, 07:58
Потребителя Валко получава предупреждение за писане на некнижовен български език, за отказване да го използва и за подклаждане на конфликт.

Потребителя Гогол получава предупреждение за обидни обръщения към потребителя Валко и за подклаждане на конфликт.

Mateev
24.07.2016, 13:17
Потребителите vilkel и wood2016 получават BAN за вечни времена. Двата потребителя всъщност са ник на едно и също лице, което наскоро получи тридневен бан заради конфликтни постинги и лъжи, и веднага след като му изтече срока на бана отново започна с конфликтни постинги, лъжи и обиди. Анонимното лице зад тези два ника се изгонва от форума поради следните причини:

1. Регистрация и писане от името на 2 различни ника
2. Разпространяване на лъжи и измислици с цел компрометиране
3. Конфликтни постинги
4. Груби обиди
5. Несъобразяване с предупрежденията и продължаване в същия дух след изтичане на срока на първия BAN

В базата с данни на форума са забранени:
1. Имената на това лице
2. E-Mail адресите на това лице
3. Всички IP адреси, от които това лице някога се е логвало във форума

Mateev
24.07.2016, 13:24
Само за сведение:

В базата данни на форума са забранени и още около 700 други IP адреси, на които се намират публични Proxy сървъри. Обикновенно провокаторите и кофликтните личности се крият зад такива Proxy сървъри, защото не искат да им се разкрива самоличноста. Това не е направено заради vikel - това си е така от много време, и именно благодарение на тази мярка форума се поддържа сравнително чист от провокатори, избиващи комплекси за чужда сметка.

Забрана на даден IP адрес означава, че дадения човек, който работи от него, не само че няма да може да пише във форума, но и въобще няма да може да вижда какво е написано. За него форума въобще не съществува в интернет пространството.

scutellator
28.07.2016, 06:36
Отправил съм предупреждение към velislav80 в лично съобщение. Като имам време ще почистя след него.

Mateev
08.09.2016, 11:49
Форумът си има нов модератор - Трендафил Дончев.

Той е един от най-големите активисти на форума, макар и под друг ник, и има голям процент от положителни ръчички. Познаваме се с него отдавна и му имам доверие. Освен това смятам, че има високо чувство за справедливост, така че според мене безпроблемно ще се справя с доброволно поетите нови задължения.

Причината за увеличаването на броя на модераторите се корени основно в мене. Напоследък съм претоварен от работа и от всякакви допълнителни задължения и ангажименти най-вече в публична полза. Във връзка с това ми остава все по-малко и по-малко време да изчитам всичко новонаписано във форума. Факт е, че има десетки теми с нови постинги, които не съм ги поглеждал повече от месец.

При това положение форума на практика е изоставен изцяло в ръцете на модераторите, и те го поддържат в изрядна форма само на базата на собствените си разбирания за честност, почтенност и справедливост. Аз се логвам от дъжд на вятър за по 5-10 минути и то най-вече като разведряване и почивка от другите ми задължения.

Mateev
30.09.2016, 16:16
На модератора Дамян Дамянов са отнети модераторските права. От този момент нататък той е нормален регистриран потребител, като всички останали потребители на форума.

На модератора borislav aleksandrov са дадени права на Super Moderator. Това му дава следните допълнителни възможности:

1. Има правото да модерира всеки един форум, подфорум или раздел на форума дори и тогава, когато не е изрично упоменат като модератор на този раздел. Тоест дори и да не му виждате името в дадения раздел, той ще може да го модерира. Ще може да модерира и всички допълнителни екстри на форума - календари, групи, албуми, блогове и т.н. Въобще има достъп и права за редактиране /триене/ и възстановяване на всичко и навсякъде в този форум.

2. Вече разполага с пълен комплект модераторски инструменти за писане в чужди теми и мнения, за триене, рязане, смесване, обединяване - поединично или групово.

3. Разполага и с част от административните инструменти, като най-важния от тях е възможноста да налага или отменя BAN по свое усмотрение.

Mateev
30.09.2016, 17:25
Форумът си има нов модератор - Искрен Мутафов от Русе. Директно са му дадени и права на Super Moderator.

Познаваме се отдавна и си имаме доверие. Искрен Мутафов е честен, почтен, с висок морал и с високо чувство за справедливост. Според мене идеално ще се справя с ролята си на модератор, който всеотдайно ще се грижи за реда и спокойствието в този форум.

Mateev
12.12.2019, 22:18
След преобразуването на форума в ТРЕЙДЕРСКИ ФОРУМ са отнети модераторските права на всички стари модератори-пчелари. Нови модератори-трейдери засега няма, но ако някой прояви желание, и се ползва с доверието на другите посетители на форума, ще получи такива права.

Все пак нека да не забравяме, че всеки един модератор освен с права, се сдобива и със задължения. И най-голямото задължение е честно, почтено и безпристрастно да взема правилни решения в името на воденето на дискусии в дух на разбирателство и взаимно уважение.