PDA

Виж пълната версия : Добре дошли във Free Forex Forum



Mateev
12.12.2019, 10:50
Здравейте колеги.

Виждам, че във форума вече започнаха да се регистрират хора. Форума обаче все още не е подготвен за използване от трейдерите. В момента измислям категориите, разделите и подфорумите. Това верочтно ще отнеме цял ден.

Въпреки това можете да създавате теми и да започвате дискусии. Използвайте който си искате раздел, а когато е готова окончателната структура на форума, аз ще преместя темите ви във верния раздел.

За да не се шашкате - това не е чисто нов форум. Това е копие от пчеларския форум, в който има хиляди регистрирани потребители, теми, и мнения. Набързо скрих повечето теми в административната част, но все още не ги трия, защото гледам от тях как са направени различните настройки. Някои от темите дори ще ги оставя активни, като например разяснителните теми как се работи с форума, как се качват файлове, картинки и клипове и т.н.

Когато приключа с организацията на новите раздели, ще изтрия всички стари и непотребни теми и потребители, и тогава форума вече ще показва вярна статистическа информация.

Ако имате някакви идеи и предложения относно организацията на разделите, можете засега да ги давате в тази тема.

Mateev
12.12.2019, 20:11
Продължавам да трия стари теми и потребители, и вече съм на финалната права. Междувременно създадох доста трейдерски раздели, чакащи някой да пусне първата тема. Вече се регистрираха 5-6 трейдери, но все още никой не е посмял да напише дори и една дума.

Ха да видим кой ще е първия, който ще удари сефтето на новия форум. :)

ПП: Тествайте функционалноста на форума за публикуване на картинки или дори директно на You Tube клипове. Много е готина ...... :)
Сложете си и аватар - форума има огромна база данни от готови аватари, включая и движещи се такива.
Също и емотиконки - има ги всякакви ......... :welcome: :playball: :tres: :yahoo: bow;

RSM
12.12.2019, 20:41
Този ник RSM също е моя - на Росимир Матеев. Той няма административни права и с него виждам това, което виждат всички посетители на форума. Използвам го за контролни цели. Иначе другия ми акаунт (Mateev) е с административни права. Вижда например специалните раздели МОДЕРАТОРИ и АДМИНИСТРАТОРИ, които вие не ги виждате. В тези раздели се прехвърлят мнения и теми, които трябва да се скрият от погледа на нормалните потребители. Например в момента в тези раздели стои стария пчеларски форум, темите на който ги трия лека полека.

Иначе в този форум никога нищо няма да се трие. Само ако се наложи, ще се скрива от погледите на всички, но в случай на нужда винаги може да се върне на старото му място. Триене и цензура няма да има, освен ако някой напише обидни постинги към друг негов колега. За целта под всеки един постинг има иконка за обида, и ако я натиснете, с това казвате на администрацията на форума, че сте обидени от този постинг. Това в повечето случаи е достатъччно основание за изтриване на постинга (все пак след проверка дали наистина това е обида).

Има и автоматична функция на форума за автоматично триене на постинги, ако поне 10 човека гласуват, че това е обида. Тогава форума автоматично трие (скрива) мнението, без да се допитва до администратора.

Имате си и ръчичи за харесване, нехаресване, благодарности и спам. Натискането на тези ръчички се брои от форума и след това всеки може да гледа статистиката на най-добрите теми или потребители, които са получили най-много харесвания или благодарности.

shkata
12.12.2019, 20:54
Най-накрая ше се отървем от неадекватната модерация по другите форуми.

RSM
12.12.2019, 22:07
Аз горещо се надявам въобще да няма нужда от каквато и да било модерация.

shkata
12.12.2019, 22:34
Дано да не ни налазят троловете :bigsmile:

Mateev
13.12.2019, 02:03
Форума най-после е подготвен за функциониране като ТРЕЙДЕРСКИ ФОРУМ. Почистени са всички стари теми, с малки изключения. Изтрити са всички стари потребители с малки изключения.

Оставени са десетина стари теми, в които има полезна информация за бъдещите посетители на форума. Оставени са и потребителите, писали в тези теми.

Като цяло много аспекти от функционалноста на форума съм ги изтествал, но не всички. Ако някъде откриете нещо неработещо или нещо бъгаво - пишете. Също така пишете и ако някъде някакви лимити не ви харесват или са ви недостатъчни. Например лимита за брой лични съобщения съм го вдигнал на 10 000 броя. Лимита за брой картинки в един постинг е 10. Има и поне 100 други лимита, които в общия случай съм ги завишил с много, но знам ли.

Засега съм открил само един проблем, но утре ще поръчам на IT отдела да го оправи.

ПП: Разделите и категориите на форума не съм ги довършил. В общия случай ги претупах набързо и съвсем не съм сигурен, че така както са направени е най-правилното. Така че тука давайте идеи какви други раздели можем да отворим. Засега според мене тези са достатъчни да започнем, а за в бъдеще като видим какви теми се отварят, можем да направим реорганизация.

shkata
13.12.2019, 09:09
Само да ти кажа че като го отварям през тела ми излиза лого пчелари.Може би има различни картинки за мобилни и десктоп и трябва да смениш и мобилната картинка.

Mateev
13.12.2019, 10:34
Да, така е. Благодая за подсещането. И аз видях същото по всички други теми, освен темата по подразбиране Creative. Това са векторни картинки, които IT отдела трябва да промени навсякъде, а не само в основната тема.

Открихме и други дребни проблемчета, по които днес ще се работи и ще бъдат отстранени.

StefanG
13.12.2019, 13:26
Поздравления за форумаhi;

Mateev
13.12.2019, 14:01
Благодаря !!!

Надявам се да е полезен за всички трейдери.

SPART
13.12.2019, 16:55
Поздравления за форума! hi;

Надявам се тролските изяви да са сведени до минимум.

Преди години (около 2012 по памет) бях писал-споменал,че Индустрията и Пазара ще се променят някъде около и след 2020 г.Познах или не е без значение,но всеки май изпитва трудностите на гърба си....

Матеев имам въпрос - позволява ли форума "скрито присъствие"?

Мисля,че навремето в СТС-файнънс форума действаше подобна опция,а фрийзоната я имаше със сигурност ;)!Тук не съм разглеждал в подробно панела настройка на профила и може и да прибързвам с питането си.

Mateev
14.12.2019, 00:39
Матеев имам въпрос - позволява ли форума "скрито присъствие"?
Избери горе в дясно Потребителски панел и след това от менюто в ляво избери Общи настройки. От там можеш да включиш или изключиш Невидим режим, както и една камара други настройки и опции, свързани с твоя профил.

Въобще внимателно разгледай целия Потребителски панел и разцъкай в него всички менюта. Ще откриеш една камара екстри и бъзикалки, свързани с настройката на твоите лични предпочитания. Можеш да си сложиш например снимка или аватар (имаш избор от 700 различни аватара), или пък някакъв подпис, който да излиза най-отдолу на всеки един твой постинг.

zezo
16.12.2019, 11:15
Матеев, поздравления за форума и за това което правиш. Мислиш ли да копираш твоите мнения от другите форуми тук с цел да не се изгубят, както ги копира в forexforum? Твоите мнения са изключително ценни за много хора, особено за мен и ще е лошо ако се разхвърлят из различни форуми. Получава се нещо от сорта, това го бях чел някъде от Матеев ама в кой форум и в коя тема точно беше...

Mateev
16.12.2019, 21:04
Разбира се, че ще ги копирам. Ако не ги намеря, ще ги напиша наново, а вие ще ме напътствате кой точно аспект да разясня.

Следващите няколко дена обаче съм много зает, но след това ще запретна ръкави, и ще възстановя всички писани от мене теми тука на едно място.

zezo
17.12.2019, 20:48
Супер...Понеже знам, че времето ти е скъпо аз мога да копирам мненята ти с цел да ти спестя време, само кажи кои теми от кои форуми и в какъв формат искаш. Мисля че някъде имам всички твои мнения от фреезоната и част от инвестора свалени на word фаил, ако искаш ще ги изнамеря и ще ти ги изпратя.

Mateev
18.12.2019, 11:06
Супер...Понеже знам, че времето ти е скъпо аз мога да копирам мненята ти с цел да ти спестя време, само кажи кои теми от кои форуми и в какъв формат искаш. Мисля че някъде имам всички твои мнения от фреезоната и част от инвестора свалени на word фаил, ако искаш ще ги изнамеря и ще ти ги изпратя.

Ще съм ти благодарен, ако ми пратиш на мейла каквото си събрал. Ще го ползвам за да систематизирам всичко написано от мене и да го подредя тука в този форум в неговата логическа последователност. Иначе аз също не си спомням кога и къде съм отварял теми и съм писал постинги. Затва ползвам търсенето на Google с думичката Mateev (това ми е ника във всички форуми) и след това към нея добавям някоя трейдерска думичка, като например ФОРЕКС, FOREX, Концепция, печеливша търговия, ПМО и др.

ПП: Между другото термина ПМО е въведен от мене в българското трейдерско общество, и към днешна дата масово се използва от всички.

Mateev
26.12.2019, 21:18
Колеги, умолявам ви да давате лайкове на постингите, които сте харесали. Така пишещите във форума хора ще могат да получават обратна връзка дали написаното от тях се харесва на останалите посетители или не.