PDA

Виж пълната версия : Форекс стратегия за дневна търговия



Mateev
27.12.2019, 14:00
Стратегията е дългосрочна. Дава добри резултати, а съчетани с известна степен агресивен Money Management - може да се реализират доста големи печалби. Стоп нивата са "дълбоки" и е необходимо те да се рисково преценени според ММ.


https://www.youtube.com/watch?v=bm1HeO-TsFY

bvg
07.01.2020, 17:51
Здравей, Матеев.

Ще ми бъде интересно да разбера, някакви резултати от стратегията ти фаворит. Колко средно годишна възвращаемост имаш от нея? Колко години назад се представя добре на бектест? Какво е съотношението на средна печалба към среден спред? Ако отговорът ти е, че използваш комбинация от няколко(множество) стратегии, ще ми е интересно да разбера осреднените резултати от тях.

bvg
07.01.2020, 18:03
https://ibb.co/6RRS6J1
Представям ти моя фаворит за момента. Използва система близка до твойта идея за АБЦ структури. Средната брутна печалба от сделка е 5.5пипса. Графиката е генерирана от около 550 сделки за десет години сравнително добре разпределени във времето. Средната комисионна е настроена на 1,9 пипса. Средно годишна печалба: 100%. Максимален дроудаун при 50х ликвъридж 50%.

Mateev
07.01.2020, 18:06
Здравей и добре дошъл във форума. Тази точно стратегия не съм я пробвал. Просто ровех в интернет и я намерих, след което публикувах клипа. Ще се радвам ако някой я пробва и сподели резултатите от търговията.

Иначе аз от година и половина се занимавам само и единствено със стратегии, открити с програмата Strategy Quant. Купил съм си лицензна версия, независимо от това че струва много пари. С тази програма съм открил хиляди стратегии, сред които има и много добри.

Mateev
07.01.2020, 18:11
https://ibb.co/6RRS6J1
Представям ти моя фаворит за момента. Използва система близка до твойта идея за АБЦ структури. Средната брутна печалба от сделка е 5.5пипса. Графиката е генерирана от около 550 сделки за десет години сравнително добре разпределени във времето. Средната комисионна е настроена на 1,9 пипса. Средно годишна печалба: 100%. Максимален дроудаун при 50х ликвъридж 50%.

Ще дадеш ли малко повече информация какви правила има стратегията?

bvg
07.01.2020, 18:34
Здравей и добре дошъл във форума. Тази точно стратегия не съм я пробвал. Просто ровех в интернет и я намерих, след което публикувах клипа. Ще се радвам ако някой я пробва и сподели резултатите от търговията.

Иначе аз от година и половина се занимавам само и единствено със стратегии, открити с програмата Strategy Quant. Купил съм си лицензна версия, независимо от това че струва много пари. С тази програма съм открил хиляди стратегии, сред които има и много добри.

Какви са резултатите от най-добрите стратегии които си открил чрез стратеджи куант?

bvg
07.01.2020, 18:38
Стратегията е изключително проста. Даже ми се искаше да я комбинирам с някоя друга която има слабо + ПМО за да не може да я разбере някой който има достъп да ми наблюдава сделките. Ако е удобно мога да ти звънна по-късно направо по телефона, примерно към 7:30-8. Дори ако искаш мога да ти покажа логовете от всички сделки да се пробваш да я разгадаеш. Опасявам се, че е очевадна.

StefanG
02.06.2020, 12:18
Здравейте, това са резултатите от ръчната ми стратегия през последните 2 год с над 2600 сделки https://www.darwinex.com/account/L.8084

StefanG
03.10.2020, 10:09
Ето и резултатите от последния ми акаунт от началото на февруари тази година до сега.
Само да отбележа че кривата на текущия баланс не е толкова гладка и максималния ДД по текущ баланс е около 30%10334

StefanG
26.10.2020, 20:31
10336 Достигнати +100% по текущ баланс за 9 месеца.

bvg
29.10.2020, 15:17
10336 Достигнати +100% по текущ баланс за 9 месеца.

според мен можеш при това ниво на риска да увеличиш ливърийджа, иначе в момента имаш много пропуснати ползи

Mateev
30.10.2020, 09:19
Графиката на баланса може да е доста подвеждаща. В нея не се вижда MAE (дроудауна) вътре в самите сделки. Не се вижда и максималния дроудаун. Необходима е графиката на Equity, но Метатрейдера я крие от нас.

Освен това графиката на баланса може да се манипулира от трейдера, докато Equity-то не може.

StefanG
30.10.2020, 10:41
Аз за това в по предния пост подчертах че ДД по текущ баланс/Equity/ е около 30%