PDA

Виж пълната версия : Управление на средства



Vlad
23.02.2020, 11:28
Здравейте,

Започвам дейност за управление на форекс сметки в МТ4.
Търся хора готови да поверят сметките си на моето управление. Също така правя първи стъпки в регистриране на бранд в социални мрежи и платформи, малко е трудно защото налагането става главно с реклама, а рекламата изисква пари, които не мога да отделя сега. Така че също ако някой реши да помогне финансово или с идеи е добре дошъл. Ако има интерес или въпроси, нека обсъдим.

Хубав ден!

Mateev
23.02.2020, 18:29
И как ще убедиш хората да ти доверят парите си?

Vlad
23.02.2020, 22:40
С времето ще се убедят сами. Не съм словоохотлив, за да мога успешно да убедя някого в нещо, това е дело на тези които го могат. Имам други качества въпреки това. Както се казва Бог дал Бог взел.

Mateev
23.02.2020, 23:34
Е все пак ще се наложи да кажеш какво точно предлагаш като условия, какво търгуваш, как търгуваш, какъв е риска, каква доходност може да се очаква, и много други неща, които един евентуален твой клиент би попитал.

Vlad
24.02.2020, 09:29
Това е лесната част. Като условия мисля да е споделяне на печалбите. За малки сметки 60% за "клиента" 40% за мен, за по-големи сметки съотношението е 70-80% за клиента и 30-20% за мен. Не съм решил точно колко да бъде. По-принцип търгувам различни инструменти, но за това което предлагам ще се търгуват само 28 валутни двойки. Очаквам максимален спад на баланса около 5-10% и доходност около 60-70% - за година. За начина на търгуване няма много за казване. С години практика и наблюдение съм избрал начин който ми приляга и е доста опростен. Търгувам месечни графики с вход, на 5 минутна. Стремя към къси стопове и печалби поне 1:5. Имам план БВГДЕ..... когато План А се обърка - удари стопа. Не се притесняам. Позициите са от няколко часа до седмица-две. Но много рядко. Входовете са главно в период на ниска волатилност или при пробив на такъв период. С приложение за МТ4 следя и аналзирам състоянието на всички валути който ми трябват. Така избирам какво и как ще търгувам. Нещо като мой индекс за всяка валута.
Новините са важни но за мен не са от голямо значение. Идеологията ми е такава че, фунтаменталният анализ е моята месечна графика.
SL, TP и Lota за всяка двойка се пресмята в проценти, по мой параметри. Така позиция в EURUSD и CHFJPY имат еднаква Сума стоп и профит.

Какво друго? За самото предложение, че всеки реално може да наблюдава сметката си, и във всеки момент може да прекрати съвместната ни работа. Не предлагам начин за бързо забогатяване, а стабилен дългосрочен разстеж.

Ще кажа, че в момента управлявам сметка на американска prop фирма, и търгувам fixed income securities. Но смятам да прекратя дейността си с тях, ако не променят някой от условията си. Това е между другото.

Какво мислиш?

Mateev
24.02.2020, 11:40
Ами аз лично бих искал да видя стейтмънта на някоя реална сметка, която си търгувал. Имам си мои си лични критерии за качествата на една стратегия (или ръчна търговия), които искам да си ги сметна сам с цел да си изясня за какво става въпрос.

Колкото до други потенциални инвеститори - ами те сигурно ще искат да видят някоя графика.

Няма да те лъжа, но има и други трейдери, които желаят да управляват чужди пари, и на които постигнантите резултати са впечатляващи. Дори съм обсъждал с тях стейтмънтите им и заедно сме смятали един или друг критерий за качествата на тяхната стратегия. Те дори имат акаунти в този форум, и ако пожелаят, могат да влязат във връзка с тебе.

K_W
27.02.2020, 13:47
Това е лесната част. Като условия мисля да е споделяне на печалбите. За малки сметки 60% за "клиента" 40% за мен, за по-големи сметки съотношението е 70-80% за клиента и 30-20% за мен. Не съм решил точно колко да бъде. По-принцип търгувам различни инструменти, но за това което предлагам ще се търгуват само 28 валутни двойки. Очаквам максимален спад на баланса около 5-10% и доходност около 60-70% - за година. За начина на търгуване няма много за казване. С години практика и наблюдение съм избрал начин който ми приляга и е доста опростен. Търгувам месечни графики с вход, на 5 минутна. Стремя към къси стопове и печалби поне 1:5. Имам план БВГДЕ..... когато План А се обърка - удари стопа. Не се притесняам. Позициите са от няколко часа до седмица-две. Но много рядко. Входовете са главно в период на ниска волатилност или при пробив на такъв период. С приложение за МТ4 следя и аналзирам състоянието на всички валути който ми трябват. Така избирам какво и как ще търгувам. Нещо като мой индекс за всяка валута.
Новините са важни но за мен не са от голямо значение. Идеологията ми е такава че, фунтаменталният анализ е моята месечна графика.
SL, TP и Lota за всяка двойка се пресмята в проценти, по мой параметри. Така позиция в EURUSD и CHFJPY имат еднаква Сума стоп и профит.

Какво друго? За самото предложение, че всеки реално може да наблюдава сметката си, и във всеки момент може да прекрати съвместната ни работа. Не предлагам начин за бързо забогатяване, а стабилен дългосрочен разстеж.

Ще кажа, че в момента управлявам сметка на американска prop фирма, и търгувам fixed income securities. Но смятам да прекратя дейността си с тях, ако не променят някой от условията си. Това е между другото.

Какво мислиш?


Здравей,

Относно управлението на форкес сметка, принципно се изисква да си регулиран и лицензиран за тази дейност. Да се рекламираш в противен случай е малко опасно, да не говорим че ако си регулиран са позволени само определени типове реклама. В някои случаи може да си отговорен и за загубите. Разбира се има варианти за заобикаляне на някои регламенти. Сигурен ли си, че знаеш с какво се захващаш?

Може ли да покажеш история на някой акаунт, как се движи процентно и крива?

С кой брокер работиш?

Клиентските средства в твой или чужд акаунт ще седят?