Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 18
  1. #1

    Добре дошли във Free Forex Forum

    Здравейте колеги.

    Виждам, че във форума вече започнаха да се регистрират хора. Форума обаче все още не е подготвен за използване от трейдерите. В момента измислям категориите, разделите и подфорумите. Това верочтно ще отнеме цял ден.

    Въпреки това можете да създавате теми и да започвате дискусии. Използвайте който си искате раздел, а когато е готова окончателната структура на форума, аз ще преместя темите ви във верния раздел.

    За да не се шашкате - това не е чисто нов форум. Това е копие от пчеларския форум, в който има хиляди регистрирани потребители, теми, и мнения. Набързо скрих повечето теми в административната част, но все още не ги трия, защото гледам от тях как са направени различните настройки. Някои от темите дори ще ги оставя активни, като например разяснителните теми как се работи с форума, как се качват файлове, картинки и клипове и т.н.

    Когато приключа с организацията на новите раздели, ще изтрия всички стари и непотребни теми и потребители, и тогава форума вече ще показва вярна статистическа информация.

    Ако имате някакви идеи и предложения относно организацията на разделите, можете засега да ги давате в тази тема.

  2. #2
    Продължавам да трия стари теми и потребители, и вече съм на финалната права. Междувременно създадох доста трейдерски раздели, чакащи някой да пусне първата тема. Вече се регистрираха 5-6 трейдери, но все още никой не е посмял да напише дори и една дума.

    Ха да видим кой ще е първия, който ще удари сефтето на новия форум.

    ПП: Тествайте функционалноста на форума за публикуване на картинки или дори директно на You Tube клипове. Много е готина ......
    Сложете си и аватар - форума има огромна база данни от готови аватари, включая и движещи се такива.
    Също и емотиконки - има ги всякакви .........

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2013
    Мнения
    3
    Този ник RSM също е моя - на Росимир Матеев. Той няма административни права и с него виждам това, което виждат всички посетители на форума. Използвам го за контролни цели. Иначе другия ми акаунт (Mateev) е с административни права. Вижда например специалните раздели МОДЕРАТОРИ и АДМИНИСТРАТОРИ, които вие не ги виждате. В тези раздели се прехвърлят мнения и теми, които трябва да се скрият от погледа на нормалните потребители. Например в момента в тези раздели стои стария пчеларски форум, темите на който ги трия лека полека.

    Иначе в този форум никога нищо няма да се трие. Само ако се наложи, ще се скрива от погледите на всички, но в случай на нужда винаги може да се върне на старото му място. Триене и цензура няма да има, освен ако някой напише обидни постинги към друг негов колега. За целта под всеки един постинг има иконка за обида, и ако я натиснете, с това казвате на администрацията на форума, че сте обидени от този постинг. Това в повечето случаи е достатъччно основание за изтриване на постинга (все пак след проверка дали наистина това е обида).

    Има и автоматична функция на форума за автоматично триене на постинги, ако поне 10 човека гласуват, че това е обида. Тогава форума автоматично трие (скрива) мнението, без да се допитва до администратора.

    Имате си и ръчичи за харесване, нехаресване, благодарности и спам. Натискането на тези ръчички се брои от форума и след това всеки може да гледа статистиката на най-добрите теми или потребители, които са получили най-много харесвания или благодарности.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    32
    Най-накрая ше се отървем от неадекватната модерация по другите форуми.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2013
    Мнения
    3
    Аз горещо се надявам въобще да няма нужда от каквато и да било модерация.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    32
    Дано да не ни налазят троловете

  7. #7
    Форума най-после е подготвен за функциониране като ТРЕЙДЕРСКИ ФОРУМ. Почистени са всички стари теми, с малки изключения. Изтрити са всички стари потребители с малки изключения.

    Оставени са десетина стари теми, в които има полезна информация за бъдещите посетители на форума. Оставени са и потребителите, писали в тези теми.

    Като цяло много аспекти от функционалноста на форума съм ги изтествал, но не всички. Ако някъде откриете нещо неработещо или нещо бъгаво - пишете. Също така пишете и ако някъде някакви лимити не ви харесват или са ви недостатъчни. Например лимита за брой лични съобщения съм го вдигнал на 10 000 броя. Лимита за брой картинки в един постинг е 10. Има и поне 100 други лимита, които в общия случай съм ги завишил с много, но знам ли.

    Засега съм открил само един проблем, но утре ще поръчам на IT отдела да го оправи.

    ПП: Разделите и категориите на форума не съм ги довършил. В общия случай ги претупах набързо и съвсем не съм сигурен, че така както са направени е най-правилното. Така че тука давайте идеи какви други раздели можем да отворим. Засега според мене тези са достатъчни да започнем, а за в бъдеще като видим какви теми се отварят, можем да направим реорганизация.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    32
    Само да ти кажа че като го отварям през тела ми излиза лого пчелари.Може би има различни картинки за мобилни и десктоп и трябва да смениш и мобилната картинка.

  9. #9
    Да, така е. Благодая за подсещането. И аз видях същото по всички други теми, освен темата по подразбиране Creative. Това са векторни картинки, които IT отдела трябва да промени навсякъде, а не само в основната тема.

    Открихме и други дребни проблемчета, по които днес ще се работи и ще бъдат отстранени.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    7
    Поздравления за форума

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •