Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 12
  1. #1

    Какви брокери бихте препоръчали?

    Отварям тази тема с цел в нея всеки да напише при кои брокери търгува и дали е доволен от условията им на търговия. Въпросът е от изключителна важност за всеки един трейдер, така че нека тука да споделим кой какъв опит има с различните брокери и дали е доволен от техните търговски условия.

  2. #2
    Аз лично нямам много богат опит с различни брокери, защото дълги години имах акаунт само и единствено в Алпари. Бях (и все още съм) доволен от условията на търговия на този брокер, но в интерес на истината нямам много голям опит с тегленето на пари от него. Причината е, че не се нуждая от пари, и затова не съм и теглил през годините. Само едно време го пробвах, и тегленето се извърши светкавично, но към днешна дата не знам каква е ситуацията. Затова и не го препоръчвам този брокер, но му вярвам, че няма да ме излъже.

    Имах акаунт и в Инстафорекс, но те ме измамиха и не ми дадоха да си изтегля парите. Затова за мене те са брокер-мошеник, и това ще го казвам на всеки един трейдер, с който комуникирам. Българските представители на този брокер са изпечени лъжци, с грубо, некултурно и неадекватно поведение при комуникацията с клиентите си. За този брокер мога да препоръчам да бягате от него през девет планини в десета.

    От година и половина имам акаунт в Бенчмарк, и съм много доволен от този брокер както от условията за търговия, така и от професионалното отношение на екипа на брокера към своите клиенти. Дадоха ми статут на професионален клиент, така че спокойно мога да си търгувам с голям маржин. Горещо го препоръчвам Бенчмарк като честен и качествен брокер, и за в бъдеще той е в плановете ми да наотворя много акаунти с много пари, за да пусна по тях много роботи.

    Другия брокер, в който имам акаунт, е IC Markers. От него също съм много доволен по отношение на условията за търговия, но досега не съм теглил пари и не знам дали ще има проблеми, ако направя такъв опит. Склонен съм този брокер също да го препоръчам.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2019
    Мнения
    8
    Писах в другата тема за Бенча ,но ще го споделя и тук .За изплащания са много коректни .Имах период в когато всеки ден теглех “тавана“ за деня в продължение на близо месец ,никога не ме забавиха ,никога не ме “резнаха“.Това ако беше при Инстата ,никога нямаше да си видя парите .Те за по 600-700 Евро на седмица ме отсвириха ,та да не говорим за нещо повече .
    Сега съм при тях ,но вече като непрофесионален клиент .Не се вписах в новите правила

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    07.01.2020
    Мнения
    50
    Какъв е тавана за теглене в бенчмарк?

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    07.01.2020
    Мнения
    50
    Цитат Първоначално публикувано от borkooo_pz Виж публикацията
    Писах в другата тема за Бенча ,но ще го споделя и тук .За изплащания са много коректни .Имах период в когато всеки ден теглех “тавана“ за деня в продължение на близо месец ,никога не ме забавиха ,никога не ме “резнаха“.Това ако беше при Инстата ,никога нямаше да си видя парите .Те за по 600-700 Евро на седмица ме отсвириха ,та да не говорим за нещо повече .
    Сега съм при тях ,но вече като непрофесионален клиент .Не се вписах в новите правила
    Какъв е тавана?

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    30.12.2019
    Мнения
    2
    2000 на каса, но са ми давали и по 15-20к кеш като съм имал нужда без заявка или със заявка от 30 мин.
    Сега имат дебитни карти, там можеш да си захраниш до 5к евро светкавично.

    Независимо от всичките проблеми през годините, бенчмарк се изявяват като много професионален брокер. Имам им доверие.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2019
    Мнения
    8
    2000$ дневен лимит за теглене .Това по банков път и с експресен превод .На каса не съм теглила ,и нямам идея как е .

  8. #8
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Казвам и при мене как се движат нещата: Преди месец точно мислех да натоваря с връх ремаркето с покупки, като за целта мина на CFD-та за да ползвам ливърирджа и накупя възможно повече след срута на пазара, и... ГРЕДА! При Интерактив спрели CFD-тата заради някаква нова европейска регулация. До края на годината щели да вземат решение как да решат проблема.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	cfd_greda.png
Прегледи:      29
Размер:	106.8 KB
ID:	10314

    И ся 'ко прайм? Тя промоцията в цените ще свърши, кой ще ги чака да края на годината да решат. Макар, че се очаква вторият срут на пазара да е точно в края на годината и да е много по-дълбок от сегашния поради това, че втората вълна на covid-19 ще съвпадне с нормалния грипен сезон (а без тест първоначално не може да се определи от кой вирус е болен човек), не е оправдано да не се действа в момента. Акциите си остават единствения високодоходен актив, централните банки утрепаха финансовата система с нулевите лихви. На практика всички взимат кредити (с почти нулеви лихви) и купуват акции (3-8% доходност). Някакъв вид лихвен арбитраж, затова е парадокса че икономиките са спрели а индексите полека си растат. Какъв ще е завършека като гръмне накрая дълговият балон - не знам. Май после идва ред на хиперинфлацията, дългове се обезценяват само с принтиране на пари, друго решение не виждам.
    Та започнах да прослушвам брокери с ливъридж и след около две седмици проучвания, накрая си харесах https://just2trade.online/. Отворих сметка MT5 Глобал. При регистрацията по подразбиране с чавките е зададено, че си професионален клиент за да ползваш високия ливъридж. Оставих ги така, никой не ми е искал документи, че съм работил във финансовия сектор и т.н. Знам че така губя протекцията срещу негативен баланс и компенсационния фонд. За самия брокер каквото разучих: руски брокер, купен от щатска фирма, европейската регулация е в Кипър (традиционно). Доста офиси в цял свят и планират да отварят нови. Предлагат и платформите ROX и CQG, за които се плаща месечно разбира се. Споделям впечатления за Метатрейдър5:
    1. Форекс: ливъридж 1:100, чист ECN, комисионна $4 за стандартен Лот=100'000 единици. При FxOpen.com плащах $5/Лот.
    2. Акции и фючърси: има хиляди инструменти, но не всичко разбира се. Например борсата в Амстердам видях че я няма, но от Берлин (XETRA) има голям избор. От Щатския пазар има огромен избор. Ливъридж 1:20 за читавите акции, но пада на 1:4 половин час преди да затвори пазара т.е. само в рамките на търговската сесия може да се ползва 1:20. За акциите средна хубост ливъридж около 1:5, пада на 1:2 пак така 1/2 час преди да затвори пазара. За калпавите акции ливъридж 1:2 и си остава винаги така, не пада по-ниско при затваряне на пазара. Накратко: 1:2 винаги го имаме, което хич не е малко. Да купиш 100 акции на Майкрософт по $170 са $17'000 кеш, друго е да ти блокират $8'500 и част от другите пари да ги ползваш за други покупки.
    Всичко е CFD-та, но няма никакъв суап, дивидентите се изплащат както при нормални акции. За сравнение гледах при markets.com, да се замаяш от отрицателни суапове. Май са махнали таблицата от сайта, защото исках да дам линк, но не я намерих. То кой ли ще си отвори сметка като ги види.
    Дължи се 10% данък върху печалбите разбира се, като при всички CFD-та. Не се прави разлика между пре-маркет и редовна сесия, котировките се движат и извън редовните часове. Влиза се безгрижно и по време на пре-маркета. Видях на няколко пъти съобщения че забраняват късите поръчки за някои акции и има срок ден-два да се затворят, то това зависи от борсата/регулаторите, не е виновен брокера. При читавите акции по принцип няма такива проблеми.
    Оказа се, че всички чакащи поръчки се анулират в края на търговския ден. Налага се пак да се поставят при отваряне на пазара. Явно така брокера се застрахова от изпълнение на нежелани цени при гапове.
    За котировки не се плаща нищо ако има поне един трейд на месец, иначе ти взимат $1/месец. При Интерактив плащам $14/месец за котировки и в такъв случай мисля да спра абонамента, цените ще ги гледам от Метатрейдъра.
    3. Имат програма за участие в IPO (при първоначално излизане на компании на борсата), в списъка с инструменти на МТ5 има папка IPO и символите вътре са с разширение .IPO. Не съм го пробвал още и не знам как точно се процедира.
    4. Предлагат и бондове (облигации) които изненадващо се оказаха реални, а не CFD (пак са в Метатрейдъра). Няма голям избор, но са подбрани високодоходни с по 5-12% годишна доходност. Доколкото знам, при евентуален фалит на брокера реалният бонд не се губи, той си има ID и ще ни го прехвърлят на друг брокер, той си е собственост на купувача изцяло.

    Толкова мога да кажа засега, напълно съм доволен от избора ми. Още не съм теглил, но не вярвам да има проблеми. Не намерих в нета да вият нещо недоволни, дано всичко да е ок.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Тука съм пропуснал да кажа, че имаше промени. И Just2trade.online въведоха суапове за CFD-та върху акции, от 7-ми Май'20 почнах да ги виждам в историята на сделките, в началото като отворих сметката още нямаше никакви. Справка със сайта показа, че лихвата е 5-6% годишно но не пише върху каква база. Не е върху цялата стойност на позицията, много по-малко е. Според това което виждам да са ми начислили, най вероятно е върху нощният марджин който са ми блокирали за позицията, но не мога да ги издокарам напълно техните сметки. При всички положения суапа е много нисък, пък и аз позициите не ги държа много дълго, макс 1-2 седмици. За сега не мисля само заради тоя суап да се махам, хубавото е че имат много инструменти и каквото съм потърсил, почти винаги го имаха. Това беше последният брокер който ми беше известен, да дава ливъридж върху акциите и да няма суап. Вече без суап са само реалните акции или CFD-та без ливъридж (1:1) при някои брокери. Вече дружно го направиха: има ли ливъридж, има и суап. В случая няма суап само категорията за най-калпавите акции, като при тях няма ливъридж, плащаш си пълната цена. Например имам от самото начало позиция в LQMT (Liquid Metal), пълен шит но има шанс да станат доставчик на Apple за новите им устройства за виртуална/добавена реалност и да излетят някой ден. Никакъв суап не са ми начислили досега, защото няма ливъридж. Суапа се вижда само в историята на сделките като такса "overnight fee", в нормалната графа "Суап" нищо не пише.
    Всъщност ливъриджа при Форекса е 1:200 за мейджърите, а не 1:100 както съм написал в началото.
    Това е положението от самото начало, пробите приключиха - всичко ок. Ще вкарам още пари, това е просто проба и ще наточа някой бот да се бори с пазара, пък да видим накрая ще има ли за бира и за картофки Сметката при Интерактив засега не мисля да я закривам, че ще ми липсват опциите. А иначе реалните акции си ги държа в Swissquote.com, както съм писал многократно в другия форум но накрая май се очертава всичко да преместя в Интерактив, а just2trade да остане за високорискова игра с малък капитал. Споделяйте и вашите спекулантски...пардон, инвеститорски схеми. Нали за това са тия форуми, да се държим в течение къде условията са най-добри. Хепи трейдинг на всички!

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	j2t.jpg
Прегледи:      25
Размер:	185.4 KB
ID:	10315
    Този пост е редактиран от Mizzo; 21.05.2020 в 20:53.

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Ще споделя и каквото знам за https://tiomarkets.com/, с уговорката че НИЩО НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ!. С какво пък е толкова интересен тоя брокер? Ами...преценете сами: Ако плащаш застраховка $50 на месец, то имаш право всеки трейд, който тръгне зле, в рамките на 60 минути да го реверсираш (премахнеш), все едно че не се е състоял! Няма майтап, такa твърдят ама още не съм се регистрирал да го пробвам. Как е възможно - нямам представа, но като се има предвид че всичко е CFD, т.е. въздух, може пък да са намерили начин да не губят от тая работа.

    Платформите са МТ4 и МТ5. Имат една UK регистрация (FCA UK) и една офшорна на остров Ст.Винсент и Гренадин (FSA SVG), където между другото са регистрирани и Alpari.ru. Тази опция със застраховката и махането на лошите трейдове я има (логично) само при офшорната регистрация. Ако решите да отваряте сметка, внимавайте на сайта най-горе да сте в положение FSA SVG.

    Имат около 120 инструмента: форекс двойки, фючърси петрол, индекси и малко акции. Ако се плащат на месец тия $50 застраховка, казват че няма да има комисионни, ще се търгува на сурови спредове. Ако нормално един трейдър плаща на месец повече за комисионни, то дефакто тая застраховка наистина би трябвало да му излиза без пари както твърдят.

    Реших да напиша каквото знам, защото сега (след два дена) от 1-ви юни'20 до 5-ти юни'20, имат рожден ден и ще дават много бонуси за всеки депозирал повече от $200. Само, че за да се ползва тая опция със застраховката наречена VIP BLACK, трябва минимален депозит $1000 и месечната такса се взима директно от баланса на сметката. Това, което виждате при бонусите "TIOx trading bonus" е тяхната крипто-монета, може валутата на сметката да бъде в TIOx, но това важи само за МТ5 платформата и съответно за нея има още една много интересна опция, която мисля да пробвам и се налагат допълнителни разяснения.

    Малко история: Tiomarkets ги знам от 2018г, тогава започнаха като trade.io и събраха финансиране с ICO за да правят борса и брокеридж, ама не помня вече къде ги гледах. Сега на сайта trade.io ще видите че има три търговски марки. Trade.io е борсата, която в момента са я замразили защото искали да се концентрират на по-печелившия брокеридж tiomarkets.com. А пък tioprime.com е pool-а с ликвидност за това тяхно крипто TIOx и е портала за инвеститори в брокериджа tiomarkets.com. Ако съм разбрал добре, схемата работи така: Инвеститора се регистрира и верифицира акаунта през tioprime.com. Пак там в личния кабинет си купува тяхното крипто TIOx. После може го заключи (всичкото или част от него) като на срочен влог и започва да взима дивиденти за инвестицията си в брокериджа, които се изплащат всекидневно.

    Това което твърдят е, че всичко е прозрачно и всеки инвеститор вижда всеки ден колко е спечелил брокера от комисионни и съответно колко дивидент ще вземе. Като допълнение, пак ако съм разбрал добре: Тези блокирани TIOx, може да се използват за да се търгува с тях, ако си отворим сметка в базова валута TIOx на платформата МТ5 и ще се вижда като баланс на акаунта. Така, което спечелим, може да се добавя към заключените TIOx да носи още повече дивиденти. Не знам какъв е тоя "signature account type" дето трябвал, за да стане номера. Другото което нещо не е ясно, е доколко държи цена (в евро) това крипто TIOx.

    Да, купуваш/продаваш го от личния кабинет ама цените са неясни без да си отворил сметка. Пише също, че се търгува на Idex и на Mercatox, ама ликвидност няма никаква. Все пак ако се окаже, че tioprime си го изкупуват обратно на добра цена, има смисъл да се помисли за тоя вариант с получаване на дивиденти върху баланса на сметката.

    Това е което знам, ще опитам да отделя $1000 между 1-ви и 5-ти юни да направя тия проби, ама наистина не знам дали ще успея, щото съм набил всички свободни пари в какви ли не (анти)далавери. За това се сетих да споделя за случая, ако някой реши да се пробва. Аз лично не съм чувал другаде, някой да дава такива гювечи на трейдърите. Но при всички положения, ще трябва да се мисли максимално бързо да се изтегли първоначалния депозит като печалба, все пак с регистрацията на скала в океана могат да си правят каквато си искат гаргара и мехурчета с инвеститорите/трейдърите. Толкова знам, пак казвам че дори не съм се регистрирал още и нищо не мога да кажа от личен опит.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •