Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 32
  1. #21
    Дамян Дамянов
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    В момента можете ли да качвате снимки към коментарите в темите?
    При мен не става, не ми активен бутона Избери файл.


  2. #22
    Наистина преди ставаше, а сега не става. И аз го забелязах това. Интересното е, че нищо не сме променяли по форума. Единственото, което се е променяло, са периодично издаваните нови версии на Java и на Internet Explorer. И просто след поредната нова версия на едно от двете форума се обърка.

    Нищо не мога да направя по въпроса, освен да поръчам на IT отдела да ъпдейтне форума към по-нова версия на vBulletin, в която този бъг вече да е фикснат. Лошото е, че този ъпдейт ще отнеме поне 1-2 седмици време за тестове и най-вероятно ще повлече след себе си една камара нови проблеми, които все още не ги знаем какви са.

  3. #23
    Дамян Дамянов
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Наистина преди ставаше, а сега не става. И аз го забелязах това. Интересното е, че нищо не сме променяли по форума. Единственото, което се е променяло, са периодично издаваните нови версии на Java и на Internet Explorer. И просто след поредната нова версия на едно от двете форума се обърка.

    Нищо не мога да направя по въпроса, освен да поръчам на IT отдела да ъпдейтне форума към по-нова версия на vBulletin, в която този бъг вече да е фикснат. Лошото е, че този ъпдейт ще отнеме поне 1-2 седмици време за тестове и най-вероятно ще повлече след себе си една камара нови проблеми, които все още не ги знаем какви са.
    И при мен е така и проблема най-вероятно e около Flash-a uploader.swf. Аз съм с Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:40.0) Gecko/20100101 Firefox/40.0
    Сигурно ще им е по-лесно да заменят този флаш с css.

  4. #24
    Няма как администраторите или модераторите да ви помогнат с този проблем, защото той си е ваш личен проблем, а не проблем на форума. Има 1 милион възможни причини - как да разберем коя точно е при вас, за да ви посъветваме правилно. Със същия успех можете да напишете във форума "Колата ми не работи, кажете какво да направя?". И на този въпрос за колата също никой няма да ви отговори.

    Мога да ви дам няколко общи напътствия, които могат да помогнат в 90% от случаите:
    1. Инсталирайте си последна версия на Java.
    2. Върнете Default настройките на вашия браузър
    3. Сменете браузъра с друг
    4. Огледайте компютъра си дали не сте замазали нещо. Вижте в Event логовете за грешки.

    Със сигурност форума работи добре на прясно инсталирани компютри с прясно инсталиран браузър. След това потребителя обикновенно започва да прави мазали по компютъра си, като тегли от интернет и инсталира всякакви FREE програмчета за щяло и нещало и си ги инсталира заедно с вирусите и троянските коне в тях. Един бог знае тези програми къде какво записват по регистрите и какви промени правят по системните файлове и по настройките на браузъра ви.

    Това е за съжаление истината и като системен администратор на над 300 компютъра в 99% от случаите на нещо неработещо съм се натъквал именно на ЗАМАЗАНИ КОМПЮТРИ благодарение на смели експерименти с разни програми от интернет. Диагностиката на проблема обикновенно е трудна и в много редки случаи сме успявали да почистим замазаните компютри. В повечето от случаите се е налагало преинсталация на компютъра.

  5. #25
    Та във вашия случай със сигурност говорим за ЗАМАЗАН КОМПЮТЪР, но как да разберем кой от милионите възможни мазали сте направили точно вие и вашия инсталиран софтуер.

    Едно е ясно - след като на над 90% от хората във форума качването на снимки работи, значи проблема при вас е свързан с вашия личен компютър. Виж ако се сгафи нещо с форума масово по всички компютри, тогава вече трябва да търсим проблема при нас.

    Има още един вариант за лична помощ - елате на място, донесете компютъра, и тогава някой IT специалист има шанс да открие проблема. Но сега дистанционно няма как - все едно да се опитате дистанционно във форума да да получите диагностика на повредената си лека кола или цветен телевизор.
    Благодаря за информацията N/A

  6. #26
    Накратко - явно качването на файлове или картинки е въпрос с повишена трудност и поради тази причина програмистите на форума (vBulletin) са положили много усилия, като са създали различни прозорци за качване, които се активират при различните версии на различните браузъри, както и при различните версии на Java. Кашата наистина изглежда пълна и аз наистина съм виждал различни прозорци по различните компютри, на които съм се логвал. Всичките обаче са работели повече или по-малко с по-голяма или с по-малка функционалност.

    Ако някъде при някого не работи, безсилен съм да направя каквото и да било поради факта, че не знам каква е причината и къде се намира - в софтуера на форума или в отдалечения компютър. По-вероятно е да е в отдалечения компютър, но няма как да направим отдалечена диагностика, следователно няма и как да помогнем.

    Да беше на моя компютър - щях да разцъкам различни настройки и да се опитам да открия проблема. На отдалечен компютър обаче няма как това да се направи.
    Благодаря за информацията N/A

  7. #27
    solaris60
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Накратко - явно качването на файлове или картинки е въпрос с повишена трудност и поради тази причина програмистите на foruma (vBulletin) са положили много усилия, като са създали различни прозорци за качване, които се активират при различните версии на различните браузъри, както и при различните версии на Java. Кашата наистина изглежда пълна и аз наистина съм виждал различни прозорци по различните компютри, на които съм се логвал. Всичките обаче са работели повече или по-малко с по-голяма или с по-малка функционалност.

    Ако някъде при някого не работи, безсилен съм да направя каквото и да било поради факта, че не знам каква е причината и къде се намира - в софтуера на форума или в отдалечения компютър. По-вероятно е да е в отдалечения компютър, но няма как да направим отдалечена диагностика, следователно няма и как да помогнем.

    Да беше на моя компютър - щях да разцъкам различни настройки и да се опитам да открия проблема. На отдалечен компютър обаче няма как това да се направи.
    С Team Viewer. Включваш се в неговия комп и му поправяш всичко.

  8. #28
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    С Team Viewer. Включваш се в неговия комп и му поправяш всичко.
    Разбира се - ако ми има доверие и ми предостави Remote Control с някоя от възможните програми (има ги много), тогава бих загубил известно време да се поровя из компютъра и да проверя какъв е статуса на поне тези от възможните причини, които вече са ми известни.

  9. #29
    Валентин.
    Guest
    ОК. Няма проблем. Просто споделих, че не мога да кача снимки. Лаптопа е нов/на 3 месеца/ купен от техномаркет. С инсталиран windows8. Не ми се вярва много Техномаркет да инстталира калпави програми. Преди 20 дни даже му възстанових заводските настройки точно за да изтрие ако има нещо натрупано от нета в компа. /в магазина така ми обясниха, че като му възстановя заводските настройки все едно съм го преинсталирал. А опитвах и от телефона /Lumia 520 windowsphone/ да кача снимка но и през телефона не става. Показва ми същия прозорец както на лаптопа. А иначе проблем с други сайтове и чатове и форуми нямам. Само тук. Както и да е, приемам че не може и готово.

  10. #30
    Ако си с Internet Explorer, влез във форума и пробвай следната настройка:

    Tools --> Internet options --> таб Security --> иконка Trusted sites --> бутон Sites
    В полето Add this website to the zone: напиши http://*.FFF.com и след това натисни бутона Add и след това Close.

    С тази настройка ти казваш, че се доверяваш на сайта на форума, и така разрешаваш на експлорера да вдигне забраните, които са наложени спрямо другите непознати сайтове (напр. разрешават се pop-up прозорци и Java аплети и се премахват една камара други забрани).

    Ако не тръгне, инсталирай си друг браузър. Например Google Crome или Mozilla Firefox.
    Благодаря за информацията N/A

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •