Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1

    Календари на форума

    Форума притежава възможност да поддържа един или повече календари, в които могат да се вписват различни събития от бъдещето, и когато това бъдеще наближи, форума автоматично ще напомни за даденото събитие най-отдолу на заглавната си страница.

    Към момента съм създал 3 календара. Ако имате предложения, мога да създам и още:

    Рожденни дни на потребителите
    Този календар се попълва автоматично с рожденните дни на всички потребители, които са си ги въвели в потребителския профил. Когато настъпи определен рожден ден, името на рожденика се изписва на заглавната страница на форума и освен това му се изпраща автоматичен E-Mail с поздравления. Всички могат да виждат календара и рожденните дни, но могат да променят само собствения си рожден ден.

    Национални празници
    Този календар се поддържа (попълва) от администраторите и модераторите, като в него се вписват всякакви празници и/или други събития по усмотрение на администраторите или модераторите. Останалите потребители могат да го виждат, но не могат да променят нищо.

    Личен календар
    Този календар е за лична употреба. Всеки може да си вписва в него каквото си иска, като вписаното ще си го вижда само той и никой друг.

  2. #2
    Искам да направя едно разяснение относно рожденните дни на потребителите на форума:

    В тази версия на форума датата на раждане може да бъде въведена само и единствено по време на регистрацията на нов потребител. В бъдеще тя не може да бъде променяна от потребителя, освен ако разбира се не напишете лично съобщение до мене с молба да я променя, добавя или изтрия.

    По време на прехвърлянето на форума към vBulletin всички рожденни дни бяха импортнати от стария форум, като при това имахме доста проблеми при прекодирането на форматите на датата. От общо 2800 потребители само 800 си бяха написали датата на раждане. На всички останали полето е празно или с грешни (измислени) данни. Тъй като не мога да знам кои потребители са си въвели верните рожденни дни и кои - грешни и измислени числа, аз прекодирах всички без изключение и в момента тези 800 човека веднъж годишно ще получават мейл с поздравления.

    Ако някои от вас искат да въведат дата на раждане или да променят съществуващата, могат да ми напишат ЛС и аз ще го направя. Ако вече датата ви на раждане е въведена, но вие не искате тя да се вижда публично, можете сами да отидете в настройките на профила си и да изключите нейното показване в календарите на форума и в заглавната страница по време на рожденния ви ден. Има и междинна ситуация - правилно въведена дата и искате да получавате поздравления за рожденния ден, но не искате другите да знаят на колко години сте. Тоест искате да скриете само годината на раждане. Това също е възможно и също се прави от личния ви контролен панел на вашият профил.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •