Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 18 от 22 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 213
  1. #171
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Нещо доста прясно, тия юнаци http://freel.tech/ преди месец са обявили, че са разработили "съхранител" на ток, държи енергията като в буркан. Не е генератор, а само нещо като супер кондензатор, който поема и държи ток 100 пъти повече от литиево-йонна батерия при същия обем. Струва много по-евтино и има живот 10 години. Ако е така както казват, то играта загрубява. Ами че те току-що почнаха да правят в Германия новия завод за литиеви батерии, дето ще са за електромобилите и т.н. и ще струва милиарди евро да се построи. Да не стане като го построят и да се окаже, че няма нужда от него, щото вече има нещо много по-евтино и 100 пъти по ефективно Революцията в енергетиката май е неизбежна и според мене ще започне от много места почти едновременно и няма да има как да ги спрат всичките. Ще стане все едно да искаш да спреш гората да се разлисти.

  2. #172
    Цитат Първоначално публикувано от Mizzo Виж публикацията
    Нещо доста прясно, тия юнаци http://freel.tech/ преди месец са обявили, че са разработили "съхранител" на ток, държи енергията като в буркан. Не е генератор, а само нещо като супер кондензатор, който поема и държи ток 100 пъти повече от литиево-йонна батерия при същия обем. Струва много по-евтино и има живот 10 години. Ако е така както казват, то играта загрубява. Ами че те току-що почнаха да правят в Германия новия завод за литиеви батерии, дето ще са за електромобилите и т.н. и ще струва милиарди евро да се построи. Да не стане като го построят и да се окаже, че няма нужда от него, щото вече има нещо много по-евтино и 100 пъти по ефективно Революцията в енергетиката май е неизбежна и според мене ще започне от много места почти едновременно и няма да има как да ги спрат всичките. Ще стане все едно да искаш да спреш гората да се разлисти.
    С най-голям интерес се запознах със сайта и с всички препратки от него към други източници. По всичко изглежда, че не е скам, и че откритието наистина има потенциала да направи енергийна революция. Ума ми го не побира колко много неща ще се променят в следващите 10 години. Ще си позволя малко да пофантазирам:

    1. Революция в транспорта. Всички транспортни средства ще станат електрически, като теглото на батериите им няма да надхвърля 1 килограм. Цената на транспортните средства ще падне поне 2-3 пъти спрямо съществуващата, защото конструкцията им ще е силно опростена, и няма да има огромни разходи за батерия.

    2. Революция в летящите транспортни средства тип дрон. Сега вече ще могат да стоят във въздуха по няколко дена без презареждане. Това автоматично означава появата на дронове-коли, дронове-таксита, дронове-мотори, дронове-колелета и въобще всякакви други летящи малки и големи превозни средства с витлова тяга. Ще се появят и военни такива, като дори те ще изпреварят гражданските. Витловата тяга отново ще стане основна тяга, а реактивната ще остане само за космически кораби.

    3. Революция в енергетиката. Вече няма да има нужда от електропреносната и електроразпределителна мрежа. Електроенергията ще се транспортира с камиони и ще се продава в магазина под формата на заредени батерии, които като си купиш една, и къщата/апартамента ще работи с нея няколко месеца. Самите батерии ще се зареждат директно в електроцентралите, което силно ще намали цената на енергията.

    4. Фотоволтаичните централи вече ще имат шанса да станат основен енергиен източник на планетата, защото ще отпадне основният им недостатък, че производството на енергия се извършва само денем. Сега вече ФЕЦ + батерия ще направи една много силна и трудна за конкуренция комбинация.

    5. Всякакви лаптопи, GSM-и и прочее хардуерни устройства ще се зареждат с батерия още по време на производството им, в която батерия ще има достатъчно енергия за целия жизнен цикъл на даденото устройство.

    6. Ще се отвори пътя за развитието на високоенергийните оръжия. Например вече ще може да се произведе мощен лазерен пистолет (бластер), както и всякакви други лазерни пушки, оръдия и въобще вече ще можем да притежаваме бойни самолети или космически кораби такива, каквито ги показват в Междузвездни войни. Терористите също ще намерят приложение на тези високоенергийни играчки.

    7. Ще се появят хиляди различни видове китайски джаджи за ежедневието и ширпотребата, които в момента са немислими поради липсата на достатъчно мощен енергиен източник. Сега обаче ще се развинти фантазията на производителите, и ума ми го не побира какви изчанчени идеи ще станат реалност.

  3. #173
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    То и да са послъгали малко и да не е чак 100 пъти по-мощен тоя кондензатор отколкото литиевите батерии, пак е голям пробив. Само два пъти по-мощен да е и кардинално променя нещата, за 100 пъти въобще не мога да си го представя как е възможно.
    Пак се сетих за новата европейска фабрика за батерии, може пък да не излезнем единствените прецакани като с наш'та АЕЦ Белене, дето станахме за смях на целия свят 'кат дадохме $милиарди и получихме не нула, а NULL. Ти поне знаеш разликата.

  4. #174
    Аз не мисля, че съществуващите заводи за батерии ще отидат по дяволите. Предполагам може да се промени производствения процес и да се пренастроят роботите така, че да правят батерии по другата технология.

    Нали едно време заводите за цигари и за моливи са можели да произвеждат и куршуми във военно време. Е и сега с коронавируса как аз настроих машините си да правят дезинфектанти, вместо пасти за зъби, шампоани и боя за коса.

  5. #175
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Мисълта ми беше, че такива мега-проекти трудно стават печеливши накрая, защото са нужни дълги години за да се избие първоначалната инвестиция. За съпътстващи дейности, като изграждане на инфраструктура с пътища, паркинги, канализация и т.н. потъват тонове с пари, въобще не броим изграждането на самите халета, машини и поточни линии, роботите и др. пряко свързани с бъдещото производство. Оправдано е според мене само ако са нужни супер специфични технологии и дребните производители не могат да си ги позволят. В случая с тези freel.tech обаче изглежда, че специалното е само някакъв особен диелектрик и всеки платил лиценз, ще може лесно да ги сглобява/произвежда тия кондензатори. Всеки който има негово си хале, само с няколко машини ще може да предложи в пъти по-изгодна цена от тая на мега-фабриката. Това ми беше мисълта, разбира се може нещата да не са точно така.
    Прави впечатление, че петролните компании една по една търсят начини да си спасяват задниците. Например италианската Eni (голяма петролна компания, с 30'000 служители и оперираща в 66 държави), както и норвежката Equinor (подобна по големина), са купили дебели дялове от https://cfs.energy/ Тия разработват ядрени реактори, на база някакъв материал който става свръх-проводим при много-високи температури (а не при много ниски както е обикновено), с цел създаване на много силно магнитно поле с което да удържат нажежената плазма и да постигнат контролирани ядрени реакции. По план-скица, реакторите ще са готови за продажба след...10 години. Ако някой си беше направил труда на направи елементарно проучване, нямаше как да не забележи че има много по-добри технологии и то в по-напреднал стадий. Дори тая на hb11 дето писах е много по-добра, защото енергията директно се трансформира в ток, а тука пак имаме конвенциален реактор, макар и без радиация, който просто грее и трябва да се използват турбини за да се усвои енергията. Вероятно всички гледат само до къде са я докарали Локхийд с техния генератор, където проекто-сроковете са пак 10-тина години. Няма кой да погледне, че Росси чака последните сертификати и ще пусне за раята първите домашни инсталации.
    За това пък в БГ сме на етап, че щели да правят държавни бензиностанции, че да "разбиват" картела на петроладжиите. Само че в проекто-наредбата не са пропуснали да поставят вратичките, с които да се източва държавата. Пример: бензиностанциите ще могат да се строят и на частни имоти. Еха...искам и аз на мойта нива държавна бензиностанция! Да видят какво наемче ще им сложа
    Чак се прехласнах от тая прозорливост и визия за бъдещето относно енергетиката на БГ.

  6. #176
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Тия тука https://mizunotech.com/index.html# отдавна не ги бях поглеждал и сега виждам, че са обявили преминаване от лабораторна в комерсиална фаза за техните генератори. Работят по технология за студен ядрен синтез (Cold Fusion). Дебна ги ако обявят някакво инфо за инвеститори, да се включа евентуално и да посадя някой лев, ама още нищо не се чува и при тия. Иначе бай Росси дето (уж) е най-напред, е обещал за догодина презентация на подобрена версия на технологията. Твърди, че има голям скок - както в научната теория, така и на практика.
    Ама кога ще видим реален продукт, отвсякъде само тишина и мълчина.

  7. #177
    Прекалено постен сайт и нищо конкретно за самата технология. Такава елементарна WEB страничка може да си сглоби всеки един третокласник за 10 минути.

  8. #178
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Да, сайта е мижав. Трябваше да напиша повече подробности, ама ме домързя. Професор Mizuno (японец) е открил някакъв "Mizuno effect", ама и досега не можах да му хвана края, дали тия от сайта са негова фирма, или само му повтарят експериментите и просто са си кръстили фирмата на ефекта. Самият Mizuno, както и Andrea Rossi публикуват и коментират само в научните списания. Четох някъде, че се случа да отговарят на въпроси и в LENR форума (Low Energy Nuclear Reaction), не съм го чел, така или иначе нищо не разбирам. Знам само, че пътя по който върви Mizuno е напълно раличен от тоя на Rossi. Не знам накрая кой ще го извади по-голям...процента КПД. За самата технология на Mizuno ти давам два линка, доколкото съм чувал, цялото инфо за повтаряне на експериментите е публично достъпо за разлика от Rossi.

    https://www.lenr-canr.org/acrobat/MizunoTincreasede.pdf

    https://www.lenr-canr.org/acrobat/MizunoTsupplement.pdf

  9. #179
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    За много години! Пълни ремаркета със зелени пипове на всички колеги!

    Първо гледам, че сайта https://mizunotech.com е обновен и става ясно че фирмата е под контрола на самия бай Мицуно. Вече има даден имейл за връзка с инвеститори и интересното е следното изявление:

    Due to the potential impact of our product to the global energy markets, we are unable to share our exact address in the open internet for the moment.

    Казват, че са наясно с потенциалното влияние на техните продукти върху глобалния енергиен пазар и затова за момента не споделят точното си местонахождение. Ако някой още си мисли че е майтап работа да застанеш срещу петролните картели и шистаци - нека пак да си помисли.

    Нашият Кирил Чуканов е по-ербап и не се крие, дано си дава сметка срещу какво се изправя. Гледам, че на сайта му https://chukanovenergy.com/bulgarian/ се появил нов документ: "Методи и системи за генериране на свободна квантова енергия", който изглежда да е превод на някаква част от заявление за патент и тоя път има много подробно обяснени неща. Например става ясно, че кълбовидна мълния се получава при разряд на мощни кондензатори в електролит. Животът и е кратък, някакви милисекунди, но упражнява огромно налягане върху стените на камерата във вид на кинетична енергия, която може да се използва. Имало и много други приложения, включително за квантови компютри. В друг документ казва, че е отворен за бизнес, дано вече да е патентовал каквото има да патентова и след като няма да го е страх, че ще му откраднат генератора, накрая да видим продукт за широката публика. Направил е и нов канал в тубата, досега не го бях виждал: https://www.youtube.com/channel/UC5W..._as=subscriber но видеата не изглеждат много нови. Принципно неговата разработка превъзхожда в пъти всичко друго за което съм чувал, но трябва да видим потвърждение от независима комисия разбира се. И аз не знам какво да си мисля, но се надявам тая година да видим много разтърстващ напредък. Айде стига са се мотали, че събирам в касичката за електрическо Пежо

    @Mateev, акциите на твойте IEC изкъртили тавана, скоро не ги бях поглеждал и съм изтървал да се кача на влака

  10. #180
    Независимо кой какви патенти прави, и независимо дали си крие адреса на производственото предприятие, всичко ще отиде по дяволите в момента, в който започне да продава действащи генератори. Веднага ще бъдат разглобени, анализирани и копирани, и после китайците ще ги пуснат на пазара за смешни цени.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •