Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 21 от 22 ПърваПърва ... 1119202122 ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 213
  1. #201
    Нещо започна да ми замирисва цялата тази история. Как така ще се откаже от производство на лампата? Та те покупките ще станат 1000 пъти повече когато тя се появи по магазините.

    Започвам да си мисля, че всичките тези изхвърляния са с цел да си направи пиар и да получи още пари от спонсорите, пък открития явно няма никакви. Иначе няма как да се появи революционно изделие и никой да не иска да го произвежда.

  2. #202
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    То е ясно, че за генератора в пъти повече поръчки ще има и Росси ще си гледа печалбата. Казал е, че може да се пусне и лампата в производство някога, но за момента пазара ясно е показал, че интереса е към генератора. Тя тая лампа не е баш продукт за раята според мене, повече става за осветление на магистрали, стадиони и т.н. Била е най-лесна за производство и затова е искал да започне с нея. Обаче е успял да сертифицира генератора много по-бързо отколкото е очаквал и това е променило нещата. Оптимист съм че ще започне производство в първите месеци догодина. Неофициално се е чува, че тя фабриката си е на Росси, на никой друг не иска да пуска фъндък да му краднат технологията. Ако се окаже вярно, то фабриката е в Швеция, роботите за производството са от ABB Ltd, но поточната линия е само една и не е евтино да се пренастройва за друг продукт. Росси няма да забрави как предишните му партньори Industrial Heat LLC които е трябвало да произвеждат устройствата са искали да го изпързалят и две години е водил дело срещу тях, в крайна сметка го е спечелил. Можело е още преди две години да видим реални устройства на пазара, ако не е било това дело.

    На линковете под видеото с презентацията се виждат тестове на устройствата от професор Леви от университета в Болоня, не вярвам човека дето си е направил кариерата там, да си плюе на репутацията, само щото бил приятел на Росси. Пък и е подписал декларация за "конфликт на интереси" т.е. че няма пряк интерес да лъже за резултатите.

    Оказва се че за генератора, освен кубчето има и блок за управление (контролер), което си е включено в цената и се поставя под самото кубче, но си е отделна кутийка свързана със самия генератор. Изглежда точно заради него е толкова скъп генератора, Росси казва че това е модул AI (Изкуствен Интелект). Нямало отделно захранване за контролера, от едно място се захранва всичко и там се мери консумацията. Значи в самия генератор се случват много сложни процеси които трябва да се управляват адекватно. При лампата тоя команден блок бил много прост и е интегриран вътре, но при генератора нещата били много сложни и затова е отделно.

    Собственика на форума E-catworld, който от самото начало следи и публикува всички новини свързани с тази тейнология, е написал че е ходил наскоро в лабораторията на Росси по негова покана да види устройствата и си е носил собствен ват-метър, за да направи замервания. Потвърждава данните, па да видим. Обаче казва също, че Росси му е показал от документите за сертификацията само раздела за "безопастност на продукта", но не е видял техническите данни какви са ги получили. Сертифициращата агенция била голяма и известна, но нямал право още да и разкрива името.

    Затова си мисля, че ще видим и послъгване в обявените параметри, като разликата ще лъсне когато генератора не е в лабораторни условия. Например никъде не пише за температурния интервал в който работи добре, при много студено още ли е в състояние да работи, да кажем при -10 °С. При над 40 °С, кво става? При въпросите на които Росси е отговорил, на едно място го питат "при колко висока температура генератора ще се самоизключи" и Росси отговаря "Поверително е". Че кво му е поверителното на продукт който мислиш да си купиш, да знаеш в какви условия може да работи? Ей тука ми светна червената крушка, че ще има изненади. Също не е ясно дали може да се разчита на същата изходна мощност през всичките 10г живот, може да се окаже че с годините започва влошаване и след петата година да е вече на 80%, т.е. както соларните панели стареят и постоянно им пада КПД-то.

    Та чакаме да видим производство, пък то ще си покаже. Аз наглеждам и италианските медии, но все още само жълти сайтчета са писали за случая. Съответно преобладаващите коментари са в дух : "Тоя мошеник как още не е в затвора...". Ха-ха....нищо ново засега.

  3. #203
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    За много години на всички колеги! Лека и доходна 2022г!

    Последно Rossi е казал, че е събрал досега 500'000 поръчки за генератора, бройката основно била дошла от купувачи на едро (но те ползват отстъпка, която не е ясно колко е без директно да се договори с Росси). Трябват още толкова поръчки за да станат 1 млн. и да започне производство. Ако вървят нещата все така добре, може да се надяваме че до 1 месец ще се чуе нещо за започнало производство и доставки. Още не е ясно как точно ще се навързват отделните модули, има непотвърдена информация че може цената за модулче да е по-ниска, а AI контролера да се продава отделно, като с един контролер ще може да се управляват до 100 генераторчета (кубчета-модулчета). Вероятно Росси още не е взел окончателно решение как точно да се процедира, но това не ме бърка стига да видим реално работещи устройства.

    Айде за разнообразие да напиша и нещо от тукашните новини: Българин прави ток от нищото .Става въпрос за гравитационен генератор, като всъщност новината е от 2014г, а сега журналята са я преписали като нова. Сетих се че съм гледал отдавна видео в тубата за тези изобретатели и си е интересно: https://www.youtube.com/watch?v=S6Y0Twej7KA Щели са да патентоват изобретенията, ма какво е станало - нищо не се чува повече.

  4. #204
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Не съм донаписал в предишния пост, че същите изобретатели имат и разработка за парно с Браунов газ, като по техни сметки отоплението на 50 кв.м. апартамент ще струва 3лв на месец, ако температурата е малко над нулата. Та си мисля, че това комбинирано с генераторче на Росси за захранване, решава и въпроса с отоплението (ако всичко е така както казват). По принцип, например в Норвегия и Швеция масово се използват за отопление термопомпи, но при всички положения помпата консумира в пъти повече ток спрямо парното на нашенците. Да не говорим, че ако е много студено, да кажем под -10 градуса термопомпите са си не-ефективни и обикновено автоматично се включва допълнителен нагревател. Не броим, че доколкото знам една инсталация на термопомпа струва около 10'000лв китайски вариант. Освен това съм чувал, че в БГ да се ползва термопомпа не е много законно, защото природните ресурси са на държавата. Така че, един ден може да подгонят хората да си плащат за концесия.
    Всичко това го пиша, в търсене на варианти как да се направи енергийно-независима къща или апартамент с минимални инвестиции. Разбира се генераторите на Росси са ключов момент да ги видим, после пътища много.

  5. #205
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Росси бил събрал вече над 600'000 поръчки за генератора и казва, че поръчките растат експоненциално. Затова се е отказал да прави рекламна кампания каквато е мислел да прави, няма и да слага брояч на сайта, че го натискаха да се вижда как върви събирането на поръчките. Счита, че много скоро ще достигне желаната бройка 1 млн. поръчки, и тези устройства разпръснати по Света ще са предостатъчна реклама, ще има много хора които ще им правят публични тестове. Затова е казал, че ще се концентрира върху производството и доставките. На сайта му вече има опция за готова конфигурация от 1 MW в малък контейнер, на цена $2.5 млн. Пак ще е базирано на същите кубчета, значи това е най-добрата му разработка. Старият модел за 1 MW пак беше в такъв контейнер и го продаваше само конфиденциално за $1.5 млн. Явно е коригирал цените според инфлацията ха-ха... https://ecat.com/ecat-sklep-plant
    Аз още не мога да повярвам, че докара нещата дотука. Цената не ме въодушевява, но самият факт да видим че има такава работеща технология, вече значи много.

  6. #206
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Най-накрая продукцията на генераторчетата била започнала. За дистрибуцията обаче ще трябва още да почакаме, Росси е казал само предпазливо че очаква да се започне с доставките до края на годината. Не е ясно колко предварителни поръчки е събрал, последният ъпдейт беше, че е събрал 800'000 основно от "големи купувачи". Предполагам, че големите купувачи с предимство ще си получат поръчките, така че раята ще трябва да чака докато се появят складови наличности. Все пак се надявам някои от тия големи купувачи да са просто дистрибутори които ползват голяма отстъпка и ще продават на дребно, а не всички да асемблират големи мощности за лично ползване. Така, че отнякъде да чуем за хора които са се сдобили с генераторчетата и са споделили впечатления. Още ще чакаме, няма какво друго да се прави.

  7. #207
    Наблюдател
    Регистриран
    17.01.2021
    Мнения
    44
    чака ме

  8. #208
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    За съжаление няма новости за коментиране, Росси е казал че още е оптимист че доставките за раята ще започнат до края на годината. Междувременно е пуснал за предварителни поръчки и умалена версия на генератора с мощност 10W/h, на цена $25. Това става за зареждачка на телефона или други дребни джаджи, по-интересното е, че няма нужда от захранване на входа, директно генерира 10W. Според мене има вградена батерия, която ще служи за първоначално стартиране на генератора, иначе нямам идея как ще се задейства. Казва, че са разработили такава версия защото имат дебел купувач на едро, който е искал такива евтини и масови устройства.

    Вероятно си имат и някакви технически проблеми за решаване още, тъй като скоро го бяха питали Росси, защо не преговаря директно с правителства, предвид натопорчената обстановка с енергията по цял свят, а той отговаря че още не е готов за това. Още подобрения ли иска да направи по технологията или какво - неясно.

  9. #209
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Това, че производството било започнало се оказа кьорфишек. Чак сега от последните новини Росси е казал че почти е събрал нужните му 1 млн предварителни поръчки и се подготвя производство.
    Има и нов сайт за поръчките, където вече има и някакви технически данни https://ecatthenewfire.com/wp-conten...-Nov1-2022.pdf Пак много неща не са ясни, ама както и да е. За реклама са пуснали стрийм на живo на работещ генератор в Youtube, как произвеждал ток без да спира. Ако ви идват мисли от рода на "глупости на търкалета", то съм напълно съгласен с вас. Без да го даде на независими потребители да го тестват и да си кажат мнението, не знам на какво се разчита. То е ясно че така или иначе ще му разгадаят и откраднат технологията, така че цялата параноя е излишна според мене.

    Оказа се също, че генераторите винаги трябва да са включени в мрежата (контакта), колкото и малка да е консумацията на входа заради нужно заземяване. Без това нямало да работят. С което пък Рпсси съвсем обърка всички, преди това разправяше как технологията може да се ползва навсякъде: на автомобили, самолети, кораби и т.н, а сега изведнъж трябвало заземяване. Мчи то на самолета малко трудно ще му намериш заземяване. Доколкото ми е известно, на самолетите заземяването се прави с някакъв трик, но не вярвам това да работи и за неговите генератори щом си трябва истинско заземяване. Чак сега имало напредък в разработката на генератор, който няма нужда от заземяване. Не е ясно ще успее ли да внедри постижението в предстоящето производство. С две думи още си чакаме да видим развитие, но и прогреса който видяхме досега, не съм вярвал че ще го видя някога.

  10. #210
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    И айде стига с тоя Росси, да разнообразиме малко че темата си е за конспирациите. Ето едно видео с лидера на партията за която гласувам, където обяснява как САЩ използва газовата криза в Европа за да я подчини напълно https://www.youtube.com/watch?v=OeC9URhYGm0

    Не пропускайте и за тоталния контрол който се задава с премахването на кеша и замяната му с дигитална версия на фиатните пари (крипто но емитирано от централните банки), с което ще контролират освен всяка транзакция, също и какво можеш да си купиш и какво не. А ако ръмжиш срещу системата, примерно откажеш да се ваксинираш или нещо друго, просто ти замразяват парите. Кеф... https://www.youtube.com/watch?v=VMnof6hYHZk
    Аз гласувам за ПП "Пряка Демокрация", за да има начин народните избранници да бъдат отзовавани от избирателите, ако забравят за какво са пратени!

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •