Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 9 от 22 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 213
  1. #81
    solaris60
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами няма как да го завърша, много ми идва далеч.Затова вярвам на хора, които с това се занимават, а не на такива като теб.Тези дати да не са си ги изсмукали от пръстите .Аааа, може да е резултат от световната конспирация.https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5...B8%D0%B4%D0%B0
    Атанасов, много от книгите които се пишат от учените - изследователи са малко тип художествена литература. Нещо като липсва лекичко си го добавят.

  2. #82
    tsc1
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами няма как да го завърша, много ми идва далеч.Затова вярвам на хора, които с това се занимават, а не на такива като теб.Тези дати да не са си ги изсмукали от пръстите .Аааа, може да е резултат от световната конспирация.https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5...B8%D0%B4%D0%B0
    Обърни внимание на следните факти в тази статия и сериозно помисли, дали ще и се довериш:
    1. Твърде кратка и написана с общи фрази (това говори, че не е писана от сериозен учен)
    2. Всички факти са изброени в стил ЕЖК.
    3.
    Според египтолози като Марк Ленър и д-р Захи Хауас, Хеопсовата пирамида е построена за около 20 години според официалните изказвания на археолозите, като най-точната година на нейното завършване е ок. 2580 г. пр.н.е., но намерени артефакти и експерименти напълно отхвърлят тази теория.
    Практически датиране няма!!!

  3. #83
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2
    По националната телевизия /не помня канала/ Един "учен" Уфолог, твърдеше: че на земята има извънземни, те обаче помагат на китайците, защото били по-кротки, а ние сме били по-агресивни.
    "Желязното" му доказателство беше, че Американците за да кацнат на луната трябвало да я обикалят, а китайците кацнали на луната без да я обикалят.
    Цитата не е точен, но смисъла е точен.

    Аз нямам никакви доказателства, че този уфолог е нормален.
    Имайки предвид, че за участието му се плаща /независимо от изречените глупости/ то нямам и доказателства, че не е нормален.
    Освен това от къде другаде можех да разбера че китайците били кацали на луната.
    Автора на филма за пирамидите и кодовете. получава ли някакви финанси? Може би да. А ние сме тръгнали да търсим извънземни!
    Благодаря за информацията N/A

  4. #84
    ves
    Guest
    Да попитам, има ли тук и други фенове на Старгейт?
    Един от любимите ми сериали, базиран на идеята, че извънземни са дошли в древността и създали пирамидите.


  5. #85
    agro
    Guest
    Ако светът е сътворен, а не възникнал, всякаква дискусия става безпредметна. Както някой някъде беше написал /не помня къде точно/, твореца /бог/ ще да е създал света барабар с пирамидите и костите на динозаврите в скалите, за да се дзверим в почуда в творението божие. Гледам, болшинството смятаме, че не е създаден, а е естествено възникнал. Ама все ни тегли да си намерим аргументи за съществуването на Твореца, ако и да го наричаме с други имена - извънземни и прочее.
    Иначе филма намирисва на сериозна манипулация. Как пък я измериха тази купчина камъни с такава точност, като я няма оригиналната облицовка и върха? Не мога да разбера и защо по трасето на окръжността от филма /толкова важна/ не се падат и китайските пирамиди, Ерусалим, Стоухендж, Наска, Баалбек и каквото още там се сетите? Последните разкопки в Турция разкриват доста по-древна цивилизация, която също е изправяла каменни блокове от по петдесетина тона. Тя също не се намира на въображаемата окръжност на световните чудеса, а данните сочат възраст около 7500 г пр. н. е. През десетина минути лектора напомня, че по ония времена хората ходели, облечени с кожи, един вид примитивни диваци. Какво чудно има във факта, че всички цивилизации са стигнали до извода, че точно този вид каменна зидария се прави най-лесно с наличната /по-скоро липсваща/ механизация? Някои от обобщенията са откровено манипулативни, в стил Гьобелс. Ама давай, трябва филма да се продава, пари да се печелят. Нямам време да се хвана и да измеря един панелен жилищен блок, да напасна данните и да видите какви златни сечения ще изкарам от на баба Пена вратата на кухнята и разстоянието и до върха на най-високия отдушник на покрива. Ако не ми пасне, ще го подрежа 5 мм, все едно ръждата го е изяла и готово.

  6. #86
    Валентин.
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Да попитам, има ли тук и други фенове на Старгейт?
    Един от любимите ми сериали, базиран на идеята, че извънземни са дошли в древността и създали пирамидите.

    Ама нали не мислиш, че се разхождат от планета на планета, ей така на екскурзия. В нашата галактика има над 400 000 000 000 звезди, покрай много малко от тях гравитират планети. като пък на нищожна част от тях ВЕРОЯТНО има условия за живот какъвто ние познаваме. но това не означава, че няма и други планети със живот на тях. Между другото даваха филм за историята на нашата планета и в него казаха, че преди около 2 000 000 000 е имало условия за живот ПОДОБНИ на днешните. Ама дали го доказаха тоя живот във филма- не помня. Май развиваха теории, че планетата ни циклично преминава през някави периоди на развитие. относно пирамидите и на мен не ми се вярва много да са сроени от хора подобни на нас без някакви модерни средства- само с ръчен труд, колкото и роби/работна ръка/ да са имали. Но от друга страна тракийското златно съкровище също е на хиляди години и за него проф. Овчаров каза че сега дори да искат немогат да изработят АБСОЛЮТНО същите накити със съвременните ни ТЕХНОЛОГИИ. Това в смисъл че комунистите са го фалшифицирали и наследниците на откривателите сикаха да съдят държавата. Така, че всичко е относително и зависи от гледната точка, май беше казал Айнщайн.

  7. #87
    roxterox
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Да попитам, има ли тук и други фенове на Старгейт?
    Един от любимите ми сериали, базиран на идеята, че извънземни са дошли в древността и създали пирамидите.

    Преди години, когато учих в университета бях попаднал в черана дупка заради сериалът. Заради Старгейт Атлантис не успях да взема два изпита, че бе сесия като го гледах.
    Благодаря за информацията N/A

  8. #88
    Наблюдател
    Регистриран
    06.11.2015
    Мнения
    2
    Този филм го бях гледал поне преди две години. Освен голямата изненада нищо друго кой знае не се случи.
    Даже да си призная дълго време се съмнявах в цялата работа. Главно понеже сметките ги взех на доверие.
    Просто не си направих труда да извърша най-дребна проверка. Съгласете се, че и вие не сте сметнали нищо.
    Та този пропуск тези дни вече реших да го поправя. Няколкото твърдения във филма действително водят до това
    което казват. Става дума за разликата в периметрите на описана, и вписана окръжности в основата, и разлика между полупериметър и височина.

    Това се дава с примерно такива формули

    PI*D1 - P*D2 = 299.795759795
    (P/2 - H)/100 = 3.1415926536

    използват се следните размери
    кубити/лакти
    280 височина пирамида
    356 височина на страна
    418 страна на ръб
    440 страна на основа, тон ла
    622.2539674 диагонал на основата, тон ре диез

    кубит/лакът = 0.5235987756

    Особенно интересно височината е 1 000 000 по-малка от разстоянието до слънцето в километри. Има някаква дребна разлика все пак.
    Факта обаче е интересен.

    И сега се замислих възможна ли е такава пирамида примерно на Марс? Какво пречи в крайна сметка?! Пречи, че разстоянието до Марс е
    206 644 545 км., до Земя е 147 098 074, или съотношение 1.404807958.

    На Марс трябва тази пирамида да е с височина 206.644545 метра! При тази височина всички други размери се изменят. И вече нищо не е в пътя. Примерно

    PI*D1 - P*D2 = 299.795759795 = L вече се оказва 421.1554693.

    Защо обаче се оказва така? Ако вземем основа на четириъгълна пирамида(квадрат) със страна A, то имаме
    D1 = A*sqrt(2), D2 = A, или
    A = L/(PI*(SQRT(2)-1) = CONST, тоест единствено решение.

    Тази пирамида се оказва абсолютно, уникална. И ако това е така то този извод води до много интересно следствие.
    Благодаря за информацията N/A

  9. #89
    ves
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от roxterox Виж публикацията
    Преди години, когато учих в университета бях попаднал в черана дупка заради сериалът. Заради Старгейт Атлантис не успях да взема два изпита, че бе сесия като го гледах.
    Старгейт Атлантис е уникален. Аз като свалих сериите от Замунда и ми закъса цялата служебна работа докато не го изгледах. Даже оставах след работа да го гледам, бях излъгал жена ми че съм много натоварен в службата и затова седя още 2 часа след работа.
    http://vbox7.com/play:0f942742&pos=vr
    Благодаря за информацията N/A

  10. #90
    Наблюдател
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2
    Приятно гледане.https://www.youtube.com/watch?v=h71ltEQ5mDE

    Интересно, Професора от БАН изказа много интересни твърдения и нито едно доказателство.

    БАН мина ли на самоиздръжка или още плащаме данък идиотщина?

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •