Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 19 от 22 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 213
  1. #181
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Да добавя тука и една варненска разработка, за съжаление изглежда че още са до под кривия чеп.

    Нов тип квантов двигател за морски и космически кораби разработват във Варна

  2. #182
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    А сега почва интересното. Andrea Rossi е обявил в списанието Journal of Nuclear Physics, че до 10 дни ще публикува снимки, цена и основни характеристики на първия си продукт. Както вече съм казвал, Росси пише само в научните списания и не дава интервюта. Изненадата е, че това няма да е генератор на топлина с някаква турбина за производство на електричество, а ще е лампа, т.е. генератор на светлина от LED. Взел е това решение, защото неговият екип е стигнал до извода, че в Света в момента 58% от произведената от петролни горива ел-енергия отива за осветление. Нормално е да иска да вземе най-голямото парче от баницата преди да му изкопират технологията. В коментарите се предполагаше също, че това ще е капсулован продукт, който максимално да затрудни реверс-инженеринга т.е. да се разбере как работи всичко.

    За самият продукт казва, че ще са 200W крушки, за всякакъв вид употреба, домашна/офис/бизнес. Гарантира 100`000 часа употреба, без презареждане. Това са около 12 години, на цени около $30 вероятно. Връща си парите за макс 1 година, при сегашните цени на тока в Щатите. Предполагам, че не е предвидено подмяна на горивото и продукта ще се изхвърля след тия 100К часа работа. Поръчки ще се приемат веднага след като се обяви продукта, с цел да се съберат 1 милион поръчки, като официалната презентация ще бъде през ноември. Веднага след презентацията ще започнат доставките. Продуктът вече бил напълно сертифициран и готов за производство.

    https://e-catworld.com/2021/03/15/an...e-e-cat-skled/

    Аз от 10 години го следя и чакам да видя реален продукт. Сега чак не ми се вярва като чета тия работи, че нещата се случват. Може наистина да се окаже, че 2021г ще е началото на края за петрола. Ще ми е много интересно да видя, на пазара колко време ще му е нужно да осъзнае какво се е случило и последващата истерия. Мисля, че мнооого бързо ще се разчуе чрез социалните мрежи и много преди ноември пазара ще е подивял напълно. Аз съм разкарал още миналата година всякакви акции свързани с петрол, но сметките и мераците на прекалено много хора ще излезнат криви. Не бих се наел да пророкувам какъв ще е цялостния импакт върху пазара. Правителствата също нямат интерес от срив в цената на петрола, ниски цени означават ниски приходи от ДДС и акцизи в хазната. Очакванията за инфлация също ще се изпарят със срива на петрола, след всичкото печатане на пари. Мазалото май ще е пълно.

    За незапознатите препоръчвам да прочетат последните страници на темата, накратко устройството работи по LENR (Low Emission Nuclear Reaction) технологията. Прието е това съкращение, защото има люти спорове сред учените дали това е "Cold Fusion" т.е. Студен Ядрен Синтез или не.

    Обърнал съм нета с хастара навънка да търся кои ще са производителите на устройствата на Росси, с цел да си купя някоя акцийка (като билет от лотарията), но нищо не открих. С молба към колегите да споделят ако срещнат някъде инфо. Благодаря за вниманието.

  3. #183
    Потребител
    Регистриран
    07.01.2020
    Мнения
    50
    Цитат Първоначално публикувано от Mizzo Виж публикацията
    А сега почва интересното. Andrea Rossi е обявил в списанието Journal of Nuclear Physics, че до 10 дни ще публикува снимки, цена и основни характеристики на първия си продукт. Както вече съм казвал, Росси пише само в научните списания и не дава интервюта. Изненадата е, че това няма да е генератор на топлина с някаква турбина за производство на електричество, а ще е лампа, т.е. генератор на светлина от LED. Взел е това решение, защото неговият екип е стигнал до извода, че в Света в момента 58% от произведената от петролни горива ел-енергия отива за осветление. Нормално е да иска да вземе най-голямото парче от баницата преди да му изкопират технологията. В коментарите се предполагаше също, че това ще е капсулован продукт, който максимално да затрудни реверс-инженеринга т.е. да се разбере как работи всичко.

    За самият продукт казва, че ще са 200W крушки, за всякакъв вид употреба, домашна/офис/бизнес. Гарантира 100`000 часа употреба, без презареждане. Това са около 12 години, на цени около $30 вероятно. Връща си парите за макс 1 година, при сегашните цени на тока в Щатите. Предполагам, че не е предвидено подмяна на горивото и продукта ще се изхвърля след тия 100К часа работа. Поръчки ще се приемат веднага след като се обяви продукта, с цел да се съберат 1 милион поръчки, като официалната презентация ще бъде през ноември. Веднага след презентацията ще започнат доставките. Продуктът вече бил напълно сертифициран и готов за производство.
    Поразително съвпадение със 12 годишния период на полуразпад на тритий. И в момента има разни играчки тип ключодържател или батериики за малки електронни устройства работещи с тритий. Има и други радиоактивни изотопи с по- дълъг период на издръжливост. Приблема беше скъпия процес по извличането на тритий от водата. Явно са намерили ценово ефективно решение.

    https://bg.wikipedia.org/wiki/Тритий
    Този пост е редактиран от bvg; 22.03.2021 в 17:41.

  4. #184
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Няма общо трития. В случая 12 години е животът на самите диоди които излъчват светлината (LED). На тази база са изчислили с колко гориво да заредят устройството, че да стигне докато са читави диодите. За гориво се използва някаква алуминиево-литиева сплав на прах Lithium Aluminium Hydride (LiAlH4), като цената Росси я нарича "незначителна" и струваща 1/1000 от цената на петрола. В прототипите за генератори на ток, горивото се презареждало на 6 месеца по време на редовния оглед за поддръжка на системата. Това си спомням, вероятно има вече още напредък.
    Няма радиация, не се използват радиоактивни материали. Тайната е в катализатора, той може би е най-скъпото нещо в процеса, самото гориво струвало дребни стинки.

  5. #185
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Така, Andrea Rossi не излъга и вече приема поръчки за първия си продукт - лампата. Доста се различава от това което очаквах, но поне ще споделя какво ми стана ясно. Първо, не е крушка (LED) с генератор на ток както очакваше публиката, ами изглежда че самата светлина се получава от плазмата в реактора, т.е. едната част на реактора е прозрачна за да излиза светлината. Има си кабел и се включва в контакта. Ако се вярва на сметките на разбирачите, консумира 3.9W от мрежата, а излъчва 15W във вид на светлина (10'000 Лумена). Така имало чакълък 4 пъти повече енергия на изхода, отколкото на входа. Като не броим 2W разсейвана мощност във вид на топлина, която всъщност можело да идва от преобразуването на тока от мрежата в 12V постоянен ток, така работела лампата. С тия Лумени не съм много наясно, но си мисля че с 10'000 Лумена ще осветят цяла поляна. Може и да не е така, изобщо не споря, само опитвам да си представя колко е далаверата от такава лампа. С две думи, това е единия от вариантите за използване на технологията - в случая да генерира светлина. Повече ме интригуваше за генераторите на топлина, но това ще са явно бъдещи продукти.

    https://e-catworld.com/2021/04/03/ph...led-published/

    На самия сайт на Росси https://ecat.com/ нищо не пише, формата от горния линк се попълвала и се пращала там на посочения имейл. Това е само предварителна листа за желаещите, реалните поръчки и плащането $25 за лампа, ще са ноември'2021 веднага след официалната презентация на продукта в Швеция. Защо в Швеция нямам представа, но от предишни години си спомням че Росси беше споменал че има голям интерес към технологията от правителството на Швеция.
    Чета в коментарите, че някакъв си поръчал 100 броя, друг си поръчал 10 бр. и щял да ги продава в e-Bay на десеторна цена, убеден че тия първи образци ще имат стойност като музейни експонати в бъдеще. Не мисля че ще е точно така, вероятно същата лампа ще се произвежда доста години преди да видим "нов модел" и ще има много милиони бройки продадени.
    Толкова знам засега, ще чакаме ноември да чуем отзивите на първите купили лампата.

  6. #186
    Само за сравнение - ако искаме да постигнем 10 000 лумена с лампа с нажежаема жичка, ще е необходимо тя да е с мощност 750W ....

    Тоест тази лампа не е подходяща за закрити помещения. Подходяща е да се използва като прожектор за открити пространства с голяма площ. Мене това идеално ме устройва и сега веднага отивам да си заявя 10 бройки.

    В момента в имота, в който живея, има почти 100 осветителни тела с LED лампи с мощност 20-30W. Имота е 40 декара, от които осветявам само централната част. Осветеноста е колкото човек да не се спъне в някой камък, но е прекалено недостатъчна за камерите да останат в дневен режим на работа. Ако прожектора на Роси е с интензитет 10 000 лумена, то това е достатъчно за да освети много добре например 1 паркинг с площ 1 декар.

    Всъщност точно в това виждам най-голямото приложение на тези лампи - да осветяват пред камерите така, щото камерите нощем да остават в дневен режим на работа - да остават цветни и добре фокусирани, а не да минават в чернобял режим с лошо фокусиране.

  7. #187
    Заявих 20 бройки и сега чакам ....

    Получих следния мейл:

    Dear Rosimir,

    Thank you for your Pre-Order of 20 ECAT SKLed lamp(s) at a total of $500.00. The pre-order has now been registered and we will contact you when the lamps are ready for delivery.

    These are the order details you've submitted:

    "quantity":"20"
    "total":"$500.00"
    "firstname":"Rosimir"
    "lastname":"Mateev"
    Тука има още няколко реда с лична информация, затова ги изтрих.

    Sincerely,

    LEONARDO CORPORATION
    1331 Lincoln Rd. S.te 601
    Miami Beach, FL 33139
    USA

    --
    This e-mail was sent from a contact form on (https://ecat.com)

  8. #188
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Супер! Така поне ще имаме кой да сподели впечатления от първа ръка. И аз така прецених, че такава лампа ще осветява голямо пространство, а на мене не ми трябва в момента. Само за това не си поръчах и аз. Гледах в магазина една лампа LED с 1055 Лумена, пише че 11W са равни на 70W с нажежаема жичка. Ако умножим двете страни на уравнението х10, се получава че 10'550 Лумена са равни на 110W от LED. Ако наистина е така, то на изхода имаме много сериозна мощност, която се появява неясно от къде. Ще имаме 3.9W на входа -> 110W отдадени на изхода. Ако сметките са наистина верни, това ще е не впечатляващо, а изкъртващо.

    За съжаление прочетох някъде, че самите доставки е възможно да започнат чак през декември, но все пак нещата изглеждат да са на финалната права и Росси ще е първия кандидат да бъде преместен от "Световните конспирации" в тема за "Нещата от живота"

    Втория финиширал скоро с реален продукт, вероятно ще е бай Mizuno за когото също писах https://mizunotech.com/ Пише, че набира инвеститори, но нищо друго не е ясно. Мисля, че той само с генератори на топлина/ток се занимава и това вече силно ме интересува.

    Юнаците от http://freel.tech/ със супер кондензатора, били намерили финансиране от TechnipFMC (Имат и дъщерна https://www.technipenergies.com/), които са газодобивна компания. Това не значи да им се купуват акциите, имат само договор за сътрудничество, което нищо не значи на практика. Ако се стигне до производство, може да направят съвместна съмсем нова компания и т.н.

  9. #189
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Айде да разнообразиме малко, ето една африканска мистерия, по-точно от Зимбабве: https://saithgroup.com/ Някакъв генератор, дето пак не използва никакво гориво, енергията се получавала от превръщане на високочестотните радиосигнали около Земята директно в електричество. Преди два дена (16.04.2021) са обявили на Фейсбука https://www.facebook.com/SaithtechGroup, че записват желаещи да им се демонстрира технологитята в тяхната лаборатория, но не е ясно кога ще е събитието. Сайта им е аматьорски, но има някаква снимка на генератора. Имали и разработка за малък е-автомобил, с мощност 10 конски сили, дето няма нужда от зарядни станции. Ще направели и е-автомобил с нормална мощност по-нататък. Чак и хеликоптери имат мераци да правят. Били лицензирали 12 фирми да произвеждат/дистрибутират генератора и скоро щяло да има списък на сайта. Да видим до къде ще я докарат. Прекалено са надъхани за обикновени мошеници, може би наистина имат нещичко дето работи. Ще ги наглеждам през няколко месеца как се развиват.

  10. #190
    Че то няма толкова енергия в радиовълните около земята ....

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •