Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Бъгове във форума

    В тази тема можете да пишете за намерени от вас бъгове в софтуера на форума. Този софтуер е много сложен с хиляди настройки, което предполага и наличието на доста бъгове, които все още не са се проявили.

    Когато пишете за някакъв бъг, постарайте се да опишете по-подробно при кави обстоятелства се проявява. Бъга може да е свързан с някаква грешна настройка, която аз бързо да поправя, но може да изисква и промяна на софтуера на форума, която промяна може и да отнеме някакво време на IT отдела на фирмата.

    Също така са възможни и правописни грешки в кирилизацията на форума. Аз съм я правил преди време, като съм превел няколко хиляди различни фрази, така че не изключвам някъде да съм допуснал грешка. Ако видите такава, пишете в тазии тема. Също така е възможно някъде да не съм подбрал верния термин при превода, така че ако нещо не ви харесва, пак пишете. Въобще всяка една думичка, която е на кирилица в този форум, мога да я променя, ако сметнете че друг текст е по-подходящ.

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    32
    Според мен сегашната структура на форума е прекалено сложна. Много категории, категории в категориите... Изобщо не успях да разбера че kW e писал вчера...

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    04.05.2013
    Мнения
    3
    Цитат Първоначално публикувано от shkata Виж публикацията
    Според мен сегашната структура на форума е прекалено сложна. Много категории, категории в категориите... Изобщо не успях да разбера че kW e писал вчера...
    Използвай линка "Нови мнения" горе в ляво.

    Структурата все още не е дообмислена и допрецизирана. Просто нахвърлях някакви раздели, каквито се сетих на прима виста. За в бъдеще ще създавам нови раздели или ще трия стари в зависимост от заглавието на темите, които посетителите започнат да създават.

    Иначе структурата е много лесна за разбиране. Състои се от цели раздели, които са отделени един от друг с дебела синя лента. Първия раздел под синята лента всъщност съдържа в себе си всички подраздели, които са изредени след него. Погледни картинката пред тях - тя показва, че са подраздели на най-горния раздел. Всеки един от тези подраздели може да има други подраздели и така се създава йерархична стуктура на форума.

    Мога да създам друга визуализация на заглавната страница и да покажа на нея само разделите от първо ниво, но така заглавната страница ще стане много постна и навигацията по дървото надолу ще стане по-затруднена. Затова и взех решение в заглавната страница да покажа едновременно както първото, така и второто ниво на йерархичната структура.

    Така е по всички форуми, които съм гледал. Заглавната страница на всички изглежда претрупана, защото едновременно показва 2 нива - първото и второто. Тебе обаче въобще не ти трябва тази заглавна страница. Форума помни кои теми и мнения си прочел и кои - не. Затова просто чукни "Нови мнения" , за са видиш всички теми, в които има мнения, които не си чел, или "Какво ново", за да видиш всички промени след последното ти логване.

  4. #4
    Аз лично най-често използвам линка "Нови мнения", който е втори по ред в най-горната синя лента на заглавната страница. Когато го чукнеш, се отваря страница, в която са показани само тези теми от форума, в които има нови мнения след последното ми логване. Тази страница е персонална за всеки един потребител, защото форума помни за всеки един потребител кога е било неговото последно логване и кои теми и постинги той е прочел.

    За да не ровиш отново из цялата тема, няма да чукваш нейното заглавие, а малкото синьо кръгче преди него. То ще те прати на вярната страница от темата и ще позиционира екрана така, щото да видиш първото непрочетено от тебе мнение. Така никога няма да ти се наложи да четеш вече прочетени мнения, както и никога няма да пропуснеш нито едно мнение, което все още не си го прочел.

    Това не съм го измислил аз. Това е стандартен начин за навигация във всички версии на VBulletin форумите, и с него се свиква много бързо и лесно. След като един път свикнеш, после всички други видове форуми ще ти се струват неудобни за навигация.

  5. #5
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Матеев, май има проблем с персоналните снимки. Качих .jpg и го прие, ама не се вижда под ника ми в постовете. В профила ми я виждам обаче, чудно защо не излиза в мненията.
    Пък като се замисля, въобще защо си го кръстил Форекс Форум. Форекса е само 30-тина валутни двойки, а пазара на акции/облигации/фючърси и т.н, заедно с дериватите са много хиляди инструменти. Форекса отдавна не е на мода, пък и от как намалиха ливъриджа до 1:30, си е просто загуба на време да се занимаваш. Да го беше кръстил Свободен Трейдърски Форум или нещо такова. Ако искам да споделя нещо за акции, не се чувствам поканен. То всъщност и изобщо няма раздел за акции, май трябва да предвидиш нещо. Това е от моя гледна точка, иначе адмирации за положения труд!

    П.П. Изтрий ми поста като оправиш снимките, излишно е да се пълни форума с глупости.

  6. #6
    Прав си, че трябваше да е Свободен Трейдерски Форум, но когато търсих име на домейн се оказа, че FFF.bg е свободно, и аз не му мислих много. Иначе с трибуквените имена на домейни е много сложно и трябва да пробваш поне 100-200, докато ти попадне поне едно свободно.

    Иначе няма никакъв проблем във форума да се обсъждат аккции, индекси, фючерси, криптовалути или каквото друго ти хрумне тртейдерско или инвестиционно. Живот и здраве отваряй теми за акции, и ако бройката на подобните теми нарастне, ще създам и съответния раздел и ще ги прехвърля в него. Сега обаче не ми се иска да създавам раздели, които да стоят празни.

    ПП: По проблема с персоналните снимки - те се виждат само в профила и в листа с потребители. Ако искаш да се вижда и на всеки един постинг, то тогава качи снимката и в полето АВАТАР. В този форум така са разделени нещата - аватарите и персоналните снимки са нещо различно и се виждат на различни места.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •