Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Резултати от 1 до 10 от общо 16

Разгънат преглед

  1. #1

    Индикатор - Гапове и слипидж

    Отварям нова тема с цел да публикувам поредния мой индикатор, който може да ви помогне да осъзнаете логиката на пазара и/или на алгоритъма, с който даден брокер формира собствения си поток от котировки.

    Под ГАПОВЕ аз разбирам каква е ценовата разлика в пипсове между два съседни тика. За всички е ясно, че тези тикове рисуват зигзаци или барове, но дали наистина може да се търгува по всяка една цена вътре в тези барове (зигзаци)?

    Отговорът е ТВЪРДО НЕ !!!

    За да си изясним какви са реалните гапове, които генерира потока от котировки на даден брокр, аз съм написал индикатор RsmGaps, който ги проследява и логва във файлове, както и ги визуализира на екрана на компютъра. По-точно визуализира агрегатните функции Min, Avg и Max за всеки един бар от всяко едно TimeFrame на дадения финансов инструмент.

    Ако ви е любопитно какви ги върши вашият брокер, можете да си изтеглите индикатора и да го пуснете върху интересуващите ви символи:
    Прикачени файлове Прикачени файлове

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •