Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 18 от общо 18
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2019
    Мнения
    8
    Матеев ,ти нали купи руски робот ? Пускаш ли го още ?

  2. #12
    Цитат Първоначално публикувано от borkooo_pz Виж публикацията
    Матеев ,ти нали купи руски робот ? Пускаш ли го още ?
    Не, спрях го, но продължавам да получавам ъпдейти. Лиценза ми е за строго определени акаунти, в които в момента няма пари. Мисля обаче отново да го пусна, но с променен Money Management.

  3. #13
    В тази тема стана обърквация още от самото начало, и причината за това съм аз самият. По света съществуват различни видове софтуери, с помощта на които могат да се търсят търговски стратегии и да се създават роботи (Expert Advisors). Два от тях вече ги наплетох в тази тема - Strategy Quant и Forex Strategy Builder Pro. Двата продукта си приличат и за да не става обърквация за в бъдеще, ще отворя отделни теми за всеки един продукт.

    Тука в тази тема можем да продължим да пишем само общи приказки за търговските стратегии, които не касаят конкретен програмен продукт.

  4. #14
    Потребител
    Регистриран
    07.01.2020
    Мнения
    50
    Втрия линк
    https://www.forexfactory.com/showthr...=863736&page=2
    https://www.forexfactory.com/showthread.php?t=529672

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    07.01.2020
    Мнения
    50
    На някой мина ли му през ума да вкара на strategy quant-а редица генерирана от добър генератор на случайно числа? Интересно дали ще намери стратегии със също толкова добри показатели.

  6. #16
    Цитат Първоначално публикувано от bvg Виж публикацията
    На някой мина ли му през ума да вкара на strategy quant-а редица генерирана от добър генератор на случайно числа? Интересно дали ще намери стратегии със също толкова добри показатели.
    Дори и при данни от генератори на случайни числа с 50% вероятност Strategy Quant вероятно ще намери добри стратегии, и това е най-лошото, защото може да въведе в заблуждение всеки един системен трейдер.

    Според мене наистина най-големият проблем на системните трейдери е как да различат флуктуациите на случайноста от истинските закономерности, след като както едните, така и другите са в състояние да създадат търговска стратегия, която в миналото е изглеждала много печеливша.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2019
    Мнения
    3
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Колкото до това да работим само с Trial версия - в наше време с виртуалните машини няма никакъв проблем. На всеки 15 дена правим нова виртуална машина, копираме директориите и сме готови. При мене дори и това отпада - имам над 70 компютъра/сървъра, които мога да ги ползвам за търговски цели. На всеки от тях като сложа програмата за 15 дена и ще ми стигнат до края на живота.
    Това с Trial версията на StrategyQuant и виртуалните машини как ще стане на практика? Доколкото видях, пращат лицензен код за 14 дни по e-mail. Ако (както си мисля) клиентския терминал се свързва със сървърът им, то няма как да работи този ключ след 14-тия ден.
    Не съм тарикат, ползвам стара версия и ако един ден с този способ заработя нужната сума - ще закупя редовен лиценз. Просто ми стана интересна "врътката" с виртуалните машини.

  8. #18
    За да получиш 14 дена Trial лиценз, трябва да си създадеш нов E-Mail адрес някъде в интернет и от негово име да си регистрираш нов акаунт. Правил съм го едно време и знам, че се получава с различни мейли, въпреки че IP адреса на компютъра е един и същи. Дотук е първата стъпка, и тя е лесна.

    Следващата стъпка е да инсталираш Strategy Quant на дадения компютър и когато те попита за лиценз, да му кажеш, че е Trial. Там в него прозорец за лицензирането пита и за акаунта, който си създал в техния сайт. След това се логваш на сайта с този акаунт, и в профила виждаш, че твоя компютър се е регистрирал, и срещу регистрацията стои кода на лиценза, с който да активираш продукта. Вземаш го този лиценз и с него активираш 14-дневната версия.

    Той проблемът е, че програмата по някакъв начин разпознава уникалноста на компютъра, като гледа може би процесор, диск или там каквото е решила да гледа. Те това няма как да го фалшифицираш, освен ако физически не смениш компютъра. В интерес на истината не съм пробвал дали с нови виртуални машини ще можем да го излъжем. С нов физичеки компютър обаче със сигурност ще стане.

    С две думи - Trial лиценза е привързан към хардуера на физическия компютър, и програмата го разпознава безпогрешно.

    Същото е и със истинския лиценз, ако си го купиш. Тогава пак там в профила ти се появява код на компютъра и срещу него - код на лиценза. Пробвал съм две програми на един компютър - получава се. Двете програми, пък и предполагам N едновременно пуснати програми на един компютър ще работят, защото лиценза е привързан именно към този компютър. Поради тази причина си струва да си купиш някакъв много насвирен компютър с много процесорни ядра, защото така получаващ по-голяма изчислителна мощност на цената на един и същи лиценз. Аз например единия от лицензите съм го сложил на 4-процесорен сървър с 64 хипертрейдинг ядра.

    Забравих да кажа - платения лиценз всъщност е за два компютъра - първия за пълен комплект функционалност, а втория за по-ограничена функционалност, но и в двата комплекта си работи най-могъщата функция за търсене на търговски стратегии.

    Има и още нещо - ако компютъра се повреди или изгори, имаш възможност да прехвърлиш лиценза на друг компютър. Това също съм го правил - там в профила на WEB сайта натискаш Reset на лиценза, и компютърния код се изтрива. След това пускаш програмата от друг компютър, даваш и лицензния код, и този компютър се регистрира на сайта и става правоприемник на лиценза. Ако стария компютър е жив, от него вече програмата отказва да се стартира.

    Има и още една потенциална възможност за истинския лиценз, която обаче все още не съм я тествал. В инсталираната директория на програмата има два EXE файла. Единия проверява лиценза при всяко тръгване на компютъра, а втория стартира програмата без проверка на лиценза. Предполагам това са го направили ако искаш да пуснеш програмата при скъсан интернет, но това ни дава шанса да я излъжем. Идеята е да инсталираме програмата, да я лицензираме, и след това да не включваме компютъра в интернет. Така програмата няма да проверява валидноста на лиценза и най-вероятно ще продължи да си работи коректно. След това ресетираме лиценза и активираме друг компютър, който също след активацията го изключваме от интернет. И това предполагам можем да го направим N на брой пъти.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •