Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 18
  1. #1

    Професионален генератор на СТРАТЕГИИ и на ЕКСПЕРТИ за автоматизирана търговия

    Отварям тази тема с надеждата, че тя коренно ще промени живота на повечето от вас, помагайки ви да станете ДЪЛГОСРОЧНО ПЕЧЕЛИВШИ ТРЕЙДЕРИ. В тази тема на вашето внимание ще предложа един невероятен инструмент, с чиято помощ бързо ще можете да си създадете/намерите печеливши търговски стратегии, и после да си организирате цял портфейл от такива стратегии, с цел изглаждане на кривата на Equity-to.

    Та програмния продукт се казва Forex Strategy Builder Pro или FSB Pro. Можете да се запознаете с него на сайта на производителя: https://forexsb.com/forex-strategy-builder

    Аз обаче ви препоръчвам да не теглите демо версия от този сайт, защото тя ще се експирне след 15 дена и повече никога няма да тръгне на вашия компютър. Изтеглете си малко по-старата версия от сайта TradeLikeAPro, която по всичко изглежда, че е хакната. В статията към сайта и видеото към нея нищо не се казва по този въпрос, но когато автора обяснява как се настройват различните чекбоксчета, умишлено изключва двете чекбоксчета за автоматичен ъпдейт и за обратна връзка към разработчиците.

    Ето ви линк към статията, към продукта и към видео с обзор на продукта по всички негови функционалности: http://tradelikeapro.ru/system-creator/#more-18072

    Накратко за функционалноста на Forex Strategy Builder Pro:
    1. Можете на ръка да въведете някаква стратегия, използвайки само разцъквания с мишката, и секунда след това да разберете дали тя е печеливша в исторически план или не.
    2. Можете да накарате продукта сам да търси стратегии часове или дни наред, като пробва случайни комбинации от предварително зададени списъци с индикатори и разни други ограничаващи правила.
    3. Можете да правите оптимизация на параметрите на дадена стратегия, като за целта се ползват различни алгоритми - пълно комбиниране, генетични алгоритми или Monte Carlo (случайни комплекти параметри)
    4. Можете в реално време да пробвате разни идеи, като например какво ще стане ако сложа този индикатор с тези параметри, и докато разцъквате с мишката различни вариации, в дясно на екрана веднага се появява Equity-то при новите условия.
    5.Можете да тествате стратегиите за УСТОЙЧИВОСТ, подлагайки ги на различни стресови ситуации. Например липса на барове или цели сделки, различни слипиджи, различни разкрачвания на спреда и поне още 10-15 различни други утежняващи фактори.
    6. Можете да тествате стратегиите едновременно по много финансови инструменти, и така да видите на една обща графика по кои инструменти дадената стратегия е най-добра.
    7. Можете да правите и тествате цели ПОРТФЕЙЛИ ОТ СТРАТЕГИИ, и да анализирате тяхното ПОРТФЕЙЛНО EQUITY.
    8. Можете дори и да търгувате от името на този продукт, използвайки така наречения Bridge към МТ4 терминала.
    9. И най-важната екстра - с едно натискане на бутона продукта щe ви генерира кода на един НАПЪЛНО ФУНКЦИОНАЛЕН ЕКСПЕРТ ЗА АВТОМАТИЧНА ТЪРГОВИЯ, който можете да го пуснете на MетаТрейдера да търгува, докато вие си пиете ракията.

  2. #2
    Тази тема също е копие от друг форум, където съм я развивал с най-големи подробности. Тука в този форум набързо ще копирам най-важните постинги, за да може да продължим с обсъжданията.

    Та фирмата се казва StrategyQuant и вие вероятно сте ползвали нейни продукти, например за Download на котировки от DukasCopy. А програмния продукт, за който се говори в темата, е старата версия 3.8, която по времето на създаването на темата беше единствената версия. Сега вече има и нова версия, наречена Strategy Quant X, но тъй като тя е много скъпа, едва ли някой трейдер ще си позволи лукса да я заплати. Иначе си струва да бъде закупена, и аз наистина я закупих (старата версия) още преди около година и половина. След това излезе новата версия, но мое най-голямо учудване лиценза ми остана валиден и за нея. Така че в момента на компютъра си мога да пускам и двете версии - старата и новата, като и двете си работят безпогрешно.

    Иначе по-нататък в темата ще видите, че има хакната старата версия 3.81, която спокойно можете да си изтеглите и да я ползвате безпроблемно дълго време.

  3. #3
    Според мене това е безценна програма, която може да се използва за развойна дейност дори и от непрограмисти. А програмистите имат допълнителния шанс да пишат към програмата Custom индикатори на C# или MQL4/5. Абе въобще не мога да се нарадвам на придобивката ......

    Колкото до това да работим само с Trial версия - в наше време с виртуалните машини няма никакъв проблем. На всеки 15 дена правим нова виртуална машина, копираме директориите и сме готови. При мене дори и това отпада - имам над 70 компютъра/сървъра, които мога да ги ползвам за търговски цели. На всеки от тях като сложа програмата за 15 дена и ще ми стигнат до края на живота.

    Много ме кефи и опцията, с която се казва колко ядра от процесора могат да се включат за паралелни тестове. Имам 2 сървъра с по 64 ядра - направо си ги заплювам за тестови сървъри, и от този момент нататък денонощно ще работят и ще тестват случайни стратегии, изгенерирани от този продукт. Самият автор на клипа докато ни го обясняваше, и програмата вече му намери една стратегия с доста свестни параметри. Представете си ако я пуснем да работи дни, седмици или дори месеци наред......

    А сега си представи, че тука във форума вместо да се караме като кучета, започнем всички паралелно да тестваме по стотици компютри, и после си разменяме постиженията ..... Не ми се вярва да стане, но ако стане, тогава много на брой готини стратегии наистина ще открием още преди Нова година.

    Цитат Първоначално публикувано от Marin
    Скъпичък ми се вижда този генератор. Предлагаш го като новогодишен подарък.
    Това значи ли, че ще ни купиш на всеки желаещ по един. Знаем, че можеш да
    си го позволиш.
    Я си припомни колко такива генератора загуби само преди 2-3 дена?
    Не мога да ги разбера Българите - готови са да загубят луди пари заради незнанието си и липсата на опит, но не са готови за заплатят дори и 1 стотинка за получаването на готово знание и готов опит.

    Ако не ви бях казал за този генератор и започнех да продавам готови печеливши експерти във форума по 10 лева парчето, ти би ли си закупил един хей така от любопитство? Или един още по-добър пример - ако някой ти даде машина за печатане на пари, в каквато всъщност може да се превърне този генератор, ти колко си склонен да дадеш за нея? Нима 1000 евра са много, ако само за месец можеш да изкараш 10 пъти по толкова?

  4. #4
    Цитат Първоначално публикувано от saxsten
    Май тази патеричка няма да може да ми върши полезна работа
    Инсталирах я но нийде не видях да може да се работи направо с МТ4 код
    прочее освен на руски може да говори и на български
    Не ми е изгодно да си превеждам роботите на C# само за да ги тествам с патеричката
    Сорри !
    Програмата работи и с двата вида кодове, даже някъде имаше Import на MQL 4 код. Аз също не съм го доразучил напълно, но до момента каквото видях и открих много ме кефи. Няма как да очакваме, че ще е идеалния продукт, но дори и това, което може да го прави, е достатъчно да ми спести хиляди часове труд.

    Изгледа ли видеоурока от край до край? В самия негов край автора споменава, че се е заиграл с този софтуер само за 2 седмици, и за този период от време си е направил портфейл със стратегии по 4-5 финансови инструмента в 3 различни таймфрейма. Всъщност портфейла не го беше завършил до края, но дори и в този суров вид като му видях портфейлното Equity, и ми потекоха лигите. Беше повече от перфектно. Направо един сън-мечта, който пред очите ми се превърна в реалност.

  5. #5
    Цитат Първоначално публикувано от saxsten
    Мен ме интерисува само една опция
    Вкарваш готов код на робота ,не на индикатора ,а на робота в патеричката и го тестваш с нея
    Не можах да видя такова нещо Има да доунлоудваш готови индикатори в код МТ4 или МТ5 и после ако не били в тоя код не можеш да извадиш експерт на тяхна база ,но никъде не видях да може да вкараш готов ЕА , в код МТ4 или МТ5 за да го тестваш
    Не знам - може и да си прав. По принцип няма как да се импортне чужд код, ако той не е написан съобразно концепциите, съобразно които се извършва сглобката в този генератор. Това обаче мене не ме бърка. Ако някой индикатор ми е чак толкова важен, ами ще си направя труда да го транслирам на C#. Не е чак толкова сложно.

    Според мене е по-важна обратната функционалност - генерирането на завършени работещи експерти. От тука нататък за по-малко от час-два мога да заключа кода им в някакъв клас, и после от много такива класове да сглобя мултиексперт, едновременно работещ по много инструменти и в много таймфреймове. За такова нещо досега дори и не съм си мечтал. Нещо повече - какво ти пречи след генерирането на експерта да надникнеш в кода и да модифицираш нещата, които ти пречат. Аз съм разглеждал техния код. Състои се от 99% готови стандартни техни си функции и един малък процент код, който отговаря за конкретната сглобка на всичко това. Ами бъзикаш в тази сглобка и готово .....

    Цитат Първоначално публикувано от daniwin
    тя тая програма не е нещо ново сигурно от няколко години се търкаля в интернет пространството дори отначало и кода и даже е бил отворен
    сега остава Матеев да пусне една ЕА направена и тествана с програмата естествено с положително ПМО
    но не виждам някакаъв ентусиазъм да е предизвикала по руските форуми а там хората се занимват с програмиране като мосов спорт
    Нищо ново под слънцето. Дори и с този генератор пак храня съмнения, че ще успее да го употреби по предназначение само 1 от всеки 10 човека. Останалите 9 или са мързеливи, или некадърни да се справят с един такъв инструмент, или ще го пренебрегнат в първите 10 минути проучване, защото очакванията им за търговска стратегия се състоят от не повече от 3 думи, защото четвъртата вече им затормозява мозъка. Да не казвам Ангел, че ще го обидя, но такива като него във форума има още доста хора. Те със сигурност ще се провалят, дори и да им подариш свещения граал в ръцете - или ще го изтърват и счупят, или ще го изхвърлят зад гърба си, защото "не им трябва", или ще проспят шанса си и няма да оценят, че птичето на късмета им е кацнало на рамото. Това е реалноста за съжаление .....

    Тази тема е само за будните хора със сиво мозъчно вещество между двете си уши. Останалите са безнадеждни ....... На тях дори и да им подариш 1 милион живи пари, те пак ще се изхитрят да ги похарчат за глупости и да втънат в дългове за по-малко от 1 година. Историята познава не един такъв случай .....

  6. #6
    Цитат Първоначално публикувано от daniwin
    добре е да има такива теми само дето в българските форуми има по 1-2 човека които програмират докато в руските форуми са поне 100
    във форума на Trade Like A Pro имам регистрация повече от 3 години и достъп до секретния отдел Лабораторията където се разработват експерти и индикатори които могат да се свалят само от потребителите на форума
    скоро качвах тук един такъв робот за темата Империя на хануман
    Империята е хубава стратегия. Разучавах я с най-големи подробности. Проблемът е, че на този сайт (форум) има над 100 печеливши стратегии, и всяка една от тях съм я Download-нал, и след това подробно проучил. И всяка една от тях стои в плановете ми да напиша код и да я тествам. За съжаление с готов код са само около 10 от всичките 100 стратегии. Още на около 10-15 има кода на индикаторите, но не и на самия Expert Advisor. При това положение ми се е отворила работа за следващите 2-3 години, като се има предвид факта, че аз не само копирам, но и след това модифицирам и развивам идеите от позицията на моите фрактални сегменти и познанията ми за теорията на вероятностите и нейните следствия.

    Колкото до самото програмиране - този генератор на стратегии не се нуждае от това ползователя да е програмист. Генератора генерира пълен работоспособен код, и човек може да го хвърли на MetaTrader-а дори и без да погледне в него. Ако обаче проявява някакъв интерес, може да се зачете в кода и да види как се прави едно или друго нещо. От тази гледна точка генератора на стратегии може да се разглежда като учител, с чиято помощ един начинаещ може да се научи да програмира.

    Например генерира си някаква много проста стратегия с едно единствено правило за вход и изход, и после се отива и се разглоежда кода с най-големи подробности. После се добавя някакъв индикатор и пак се отива да се разгледа кода. След това се пробва да направят някакви дребни промени в кода и да се компилират и проверят. След това други промени. И така постепенно човек ще започне да натрупва опит, и най-накрая сам ще може да започне да пише код.

  7. #7
    Цитат Първоначално публикувано от K_W
    Не аз не използвам този софтуер, който между другото е българска разработка на Мирослав Попов
    https://www.linkedin.com/in/forexsoftwareltd/
    От него "краднете" като сваляте безплатна версия
    Повече за софтуера може да научите и от https://www.************.com/showthread.php?t=529672
    Тука в този постинг K_W дава два интересни линка, но втория не го знаем накъде сочи. Причината е ДИВАТА ЦЕНЗУРА във форума на Инстафорекс, която цензура е с цел ЗАБЛУДА НА ТРЕЙДЕРИТЕ и поддържане на една ИЗМАМНА СХЕМА за крадене на техните пари.

    Ще помоля K_W ако прочете този постинг, да ни даде втория линк.

  8. #8
    Цитат Първоначално публикувано от L1914
    Матеев, софтуера преди години го тествах, но не помня защо го пратих в архива.
    И аз го тествах преди време и се отказах от него, защото получаването на наистина печеливша стратегия не е чак толкова проста работа. Но като се замисли човек - имаме ли друга, ПО-ДОБРА АЛТЕРНАТИВА? Май нямаме ....

    Новият момент при мене поне е това, че от 2-3 седмици внимателно проучвам сайта Trade Like a Pro. В този сайт почерпих голям обем чужд опит, и сега вече не правя сляпо търсене, а съм се концентрирал около определени модели и патерни, които са переспективни.

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    32
    Аз бих ви препоръчал директно да използвате Strategy Quant X . Много по добра е от 3.8, тестера е много по верен експертите и индикаторите са много по качествени. Има възможности за създаване на много по сложни експерти.

  10. #10
    Цитат Първоначално публикувано от saxsten
    добре де като толкова го познаваш този софтуер ,може ли директно да се вкарва код на експерт написан на MQL4 или на MQL5 за да се тества с тази програма ,вместо със стандартния тестер от платформите MQL4 или MQL5
    Не, не може. Генератора на стратегии си оперира само с модули, написани си в неговия си стил и с неговите си променливи и интерфейси. Може обратно да импортва код (това още не съм го пробвал), но предполагам става въпрос само за негов собствен си код, на който си модифицирал само някакви параметри.

    Мене ме устройва и обратната ситуация - да го използвам този продукт само в едната посока (от него към мене), пък после аз на ръка ще си дописвам каквото ми трябва и ще си сглобявам експерти в моя си стил (с класове и обекти). Неговите функции за търговски операции ще ги прихващам (ще подменям кода) и ще ги пренасочвам към мои си обработващи класове. Това ще става много лесно, защото продукта винаги използва една и съща стандартна библиотека от около стотина функции.

    На практика продукта може да се използва и с други цели - набухваш безогледно всички индикатори, правила и опции в един единствен експерт, и след това генерираш кода. Така ще се сдобиеш с пълен набор от всичките възможни функции и индикатори, които са добре написани и изтествани, и след това можеш да си ги вземеш, да ги оформиш в една библиотека, и да си ги ползваш за твои си лични разработки. Дори и само това да ти остане, пак ползата от продукта ще е огромна.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •