Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 35

Преглед на хибрид режима

  1. #1

    Измамния форум на Инстафорекс

    Ако попитате българските трейдери кой е най-популярният български трейдерски форум, те в един глас ще кажат, че това е форумът на Инстафорекс. Така ли е това на практика, или е една заблуда, която умишлено се създава и разпространява сред трейдерското общество?

    Целта на тази тема е безпристрастно да разгледаме всички факти и да си изясним такава ли е истината, или има нещо друго, което умишлено се прикрива. В темата ще публикувам моите разследвания и намерените от мене доказателства, като целта е всеки един трейдер сам да си прецени какво е действителното положение на нещата.

  2. #2
    Към днешна дата ако гледаме статистиката на форума, ще открием следното:

    Теми - 5447 бр.
    Постинги - 1 692 612 бр.
    Потребители - 7744 бр.
    Активни потребители - 169 бр.

    Направи ли ви впечатление, че само 2.18% от всички потребители са активни към днешна дата?
    Къде са другите 98% и защо са избягали от форума на Инстафорекс?
    Или може би за били умишлено изгонени - явно или тихомълком, какъвто е моя случай?

    Не е нормално в един форум да има толкова много изгонени под една или друга форма потребители. Изгонването може да стане по много начини. Например чрез масово триене на техните мнения от страна на асминистрацията на форума, или чрез обиди в лични съобщения и BAN-ване, какъвто е моя случай, или дори чрез доброволно напускане когато човек осъзнае измамната схема на Инстафорекс.

    Има и още един момент, който малко хора го знаят. Самото понятие Активни потребители от гледна точка на софтуера на форума представлява една настройка, която казва на софтуера да преброи колко хора са се логвали през последните XXX часа. И ако тази настройка се направи за много голям брой часове (дни или дори месеци), то тогава фирума ще показва в статистиката си НЕРЕАЛЕН БРОЙ НА АКТИВНИТЕ ПОТРЕБИТЕЛИ. Именно такъв е и случая с Инстафорекс, и доказателство за това е, че ако нощем влезете във форума, когато няма нито един логнат човек, статистиката му пак ще показва такъв голям брой на активните потребители.

    Тоест това е един от аспектите на ИЗМАМНАТА СХЕМА - да се създаде измамно впечатление колко много хора са активни в този форум, а истината е на съвсем друго място. В следващите постинги ще ви докажа, че в този форум активни са не повече от 20 човека, повечето от които са подставени лица, на които вероятно се плаща да киснат във форума и да възхваляват Инстафорекс.

    За да видите как действа тази заблуда за броя на активните потребители, тука в този форум (www.FFF.bg) нарочно съм настроил голям брой часове, през които да се броят колко потребителя се логват. Форума е още нов и в него има регистриране само десетина човека, но въпреки това показва 58 броя активни потребители. Вчера показваше над 200 броя, защото все още помнеше пчеларите, логвали се преди 2-3 седмици. А ако го настроя на 1 година, ще покаже, че във форума има поне 3000 активни потребители.

  3. #3
    Забележете още един тънък момент. За активни потребители се броят тези, които са се логвали във форума, а не тези, които са писали постинги в него. Това също допринася за по-пълната заблуда, че Инстафорекс е популярен форум. Истината обаче е, че ФОРУМЪТ НА ИНСТАФОРЕКС Е НАПРАВО УМРЯЛ, предвид факта на малкото на брой пишеши хора. По груба преценка това са около 20 човека или около 0.25% от всички хора, прелитали някога през този форум.

    Защо си мисля, че голяма част от тези 20 човека са подставени лица?

    Ами то си личи от начина им на писане. Повечето от тях влизат сутрин във форума, и старателно започват да пишат по един единствен постинг с недомислици в поне 10-15 различни теми. Идеята е да се създаде впечатление, че обсъждания се водят от много хора в много теми едновременно. Когато човек отвори форума, вижда промяна в десетки теми. Ако обаче се загледа, ще открие че един или двама човека са ги обиколили всичките и са направили по някакъв дребен коментар в стил "как е хавата" или "добро ютро пичове".

    Ако даден човек наистина се интересуваше от съдържанието на някоя тема, щеше да напише по-сериозен и по смислен постинг - един или повече. Ако обаче работодателя му се е разпоредил да обикаля и да пише в много теми, то тогава той ще се чуди какво да изсмуче от пръстите си, за да пусне постинги в 20 различни теми. Точно това се случва във форума на Инстафорекс - много постинги в много теми, изсмукани от пръстите на незаинтересовани от тематиката спамаджии, чудещи се какво да напишат по заповед на шефа.

    Крайният резултат - ами форума на Инстафорекс е пълен с милион и половина постинга СЛОВЕСНА ДИАРИЯ.

    Не че няма качествени постинги - има такива, писани от качествени хора, но тези постинги са нищожен процент на фона на тоталния спам и безсмислици, писани от платените драскачи. Невинните посетители на форума, за зарибяването на които е създадена измамната схема, също се напъват насила да пишат някакви постинги, защото измамната схема им е обещала цитирам "до 50$ на пост". В резултат на това количеството е огромно, за сметка на качеството, което го няма никакво.

  4. #4
    Въобще ако един трейдер иска да научи нещо ново, което да му помогне да направи търговията си по-печеливша, форума на Инстафорекс е последното място, което той трябва да търси и да чете. Там освен умишлени заблуди, с цел да го зарибят да си даде парите на Инстафорекс, няма да намери нищо друго. Ще бъде обаче подложен и непрекъснато облъчван и манипулиран с дълъг списък от дезинформации, писани от платените драскачи.

    Например там ежедневно ще чете от едни и същи хора колко "успешна" и "печеливша" е личната им търговия, и как те едва ли не ежедневно "теглят печалбите" си от Инстафорекс. Целта е да създадат у него впечатление, че търговията е лесна работа, а Инстафорекс е идеалния брокер, който с удоволствие ще напълни джобовете му с пачки лесно спечелени пари.

  5. #5
    Другата заблуда, която използва форума на Инстафорекс, е колко човека в момента са Online. Става въпрос за това колко човека в момента разглеждат страниците на форума. Ако трябва да вярваме на статистиката, ще прочетем примерно следното (копирам го в момента):

    There are currently 701 users online. 16 members and 685 guests
    Тоест в момента 16 регистрирани потребителя разглеждат форума и представяте ли си - 685 нерегистрирани. От тези 16 регистрирани като изключим администрацията, дежурните киснещи по 24 часа във форума и мене, остават не повече от 5-6 истински реални посетители.

    Набива се в очите огромния брой на нерегистрираните потребители, които уж разглеждат форума в този момент от време. Това също е част от ИЗМАНАТА СХЕМА, предназначена да създаде в хората впечатление (да ги въведе в заблуждение), че форумът е много популярен. Ами трябва да ви кажа, че освен стотината роботи на Google и на другите търсачки, всички останали "посещения" се генерират със специализиран софтуер, какъвто лесно човек може да си напише сам. Просто се развърта един цикъл, който да създава WEB Request към IP адреса на форума от името на различни Proxy сървъри в целия свят. Така форума се лъже, че страниците му се разглеждат от много на брой различни IP адреси, и натрупва статистика за тях и я показва на заглавната си страница.

    Та това е начина да се симулира ФАЛШИВА ОГРОМНА ПОСЕЩАЕМОСТ, ако искате да заблудите някого с нея, и да използвате тази заблуда за користни цели.

    Вижте за сравнение пчеларския форум на адрес https://pchelari.com/forum или които и да било друг форум. Специално при пчеларския в момента има 18 потребители онлайн и 130 гости. Става въпрос за форум, в който има регистрирани над 10 000 пчелари (от общо 70 000) които пчелари са поне 10-20 пъти по-голяма група от българските трейдери. Сами виждате, че около 100 гости е нещо нормално - явно по света има много търсещи роботи, опипващи IP адресите на целия интернет. Същите тези 100 робота опипват и IP адресите на форума на Инстафорекс, но останалите 500-600 "посещения" явно се генерират със софтуер, с цел заблуда на нищо неподозиращите нови кандидат-трейдери.

  6. #6
    Продължаваме с анализа на показваната от форума на Инстафорекс ФАЛШИВА СТАТИСТИКА:

    Поглеждаме какъв е индекса на последното мнение на форума (правя го сега) и виждаме, че в този форум до момента са написани 1 846 786 мнения. За който не знае, в момента на написване на всяко едно ново мнение софтуера на форума му присвоява пореден номер, представляващ уникален индекс, който си остава такъв и никога повече не се променя. Така работят базите с данни и такъв индекс се генерира за всяка една таблица в MySQL сървъра на форума.

    А сега да погледнем колко неизтрити мнения има според статистиката на форума (правя го сега). Виждам 1 692 623 мнения. Правя кратка сметка:

    1 846 786 - това е пълния брой на мненията, писани някога във форума
    минус
    1 692 623 - това е броя на мненията, които съществуват в момента
    ==========
    разликата е
    154 163 - това е броя на мненията, които ФИЗИЧЕСКИ са изтрити от форума.

    За който не знае, никой собственик на форум не извършва ФИЗИЧЕСКО триене на мненията в него. Изтриват се само логически. Тоест скриват се от погледа на потребителите, но администрацията на форума ги вижда, и в случай на нужда може отново да ги покаже в публичното пространство. Така го правя аз, така се прави и по всички форуми с целия свят.

    Има една единствена причина някой администратор ФИЗИЧЕСКИ да трие мнения от форума си, и тази причина е ЗАЛИЧАВАНЕ НА ДОКАЗАТЕЛСТВА за някоя нередност или дори за ЗАЛИЧАВАНЕ НА ДОКАЗАТЕЛСТВА ЗА НЯКОЕ ПРЕСТЪПЛЕНИЕ.

    Гледайки форума на Инстафорекс, ние виждаме не едно, а 154 163 ЗАЛИЧЕНИ ДОКАЗАТЕЛСТВА !!!

    Оставам безмълвен, гледайки мащабите на всичко това.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    15.06.2020
    Мнения
    5
    Здравейте и от мен, поредната измамена личност от Инстафорекс. От днес с официален бан. Никога не съм била активна във форума, но от декември миналата година реших да опитам по сериозно с бонус кампанията им. Преди време съм вкарвала малки суми лични пари и когато стигнех да тегля печалба все нещо се объркваше и почти никога не успявах да се порадвам на, спечеленото от мен. От януари тази година обаче започнах да правя добри печалби от бонус сметката и всичко ми се изплашаше на мига, но... В карах лични средства в реал сметката (около 280 долара) достигна печалба от 6500 долара (имаше висока волативност заради коронавируса) пуснах теглене, чаках, чаках и така си останах с чакането. Когато се свързах със съпорта им ми казаха че поради факта че съм ползвала 30 % бонус от тях, но в един момент сметката е стигнала до 14 долара и след Това до 6500 долара парите са блокирани и няма да мога да тегля. Единственият вариант е да внеса още 6500 долара лични средства и евентуално след това да тегля от бъдещата си печалба. И тук вече ми светна лампичката че не им е чиста работата. Както и да е, занулих сметката умишлено и си продължи с бонус кампанията. След две седмици една вечер имаше проблем с клиент кабинета и логването, след много опити едва успях да пусна теглене от 1000 лв, макар и с нерви накрая все пак се получи. На следващия ден чаках, чаках, чаках, но превод не идваше. Когато се опитах да си вляза в клиент кабинета се оказа че такава сметка не съществува. Писах на инстата купища имейли, но и до ден днешен нямам отговор от тях. След като преглътнах поредната измама от тяхна страна прежалих тези 1000 лв не получена печалба, както и 580 долара бонус в сметката ми (първия и последен толкова голям бонус) и си при качих нова сметка. Първата седмица мина добре, всичките ми печалби бяха преведени (на брой 3) до днес. Днес очаквах да ми бъде преведена печалбата ми от петък (180 долара) но в един момент се оказа че сметката ми е на минус 70 долара а тези 180 си стоят все още чакащи в клиент кабинета. След поредната измама от тяхна страна разбира се избухнах във форума и съответно получих бан. И сега вече ми се изясни цялата ситуация. Аз не съм им удобно защото при тях търгувам само с бонус пари (веднъж съм вкарвала лични средства въпросните 280 долара) вече повече от две години. Разбира се реализиран добри печалби а на тях това не им изнася, даже си мисля че парите от бонуса са демо а не реал затова и губещи те трейдъри се гакят с перце и им се превеждат голями бонуси с цел да ги зарибят да вкарват реални пари. Това че никой не ти дава обяснение защо са постъпили така с теб а privilege I Orion директно блокират във форума също говори че са пълни измамници. Разбира се и моите постове са изтрити и изобщо не ми дадоха възможност да се защитя или да потърся правата си. Но все пак докато там са Fafa, Kůra, Emil Enchev, Novák и още трима четирима драскачи срещу пари форума ще продължи да примамва начинаещи трейдъри и с годините да им източва парите. Истината е, че дори и да искаш да пишеш нещо смислено в този форум, то вече няма с кой. Всички свестни съфорумци и печеливши трейдъри бяха изхвърлени от там с течение на няколко години. Така останаха идиоти с които можеш да си пишеш само идиотизми, а и Инстата нямат нужда от грамотни и успешни хора. Искрено се надя8все повече хора да разберат за схемата и дано успеят да спасят спестяванията си от тази напаст наречена Инстафорекс.
    Този пост е редактиран от Renito5; 16.06.2020 в 17:12.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2020
    Мнения
    4
    Цитат Първоначално публикувано от Renito5 Виж публикацията
    ... докато там са Fafa, Kůra, Emil Enchev, Novák и още трима четирима драскачи срещу пари форума ще продължи да примамва начинаещи трейдъри и с годините да им източва парите. ...
    Привет,
    аз съм един от тези, чиито имена си цитирала. Би ли конкретизирала, какво по-точно имаш предвид?
    Другите ти разсъждения по темата не ме вълнуват.

  9. #9
    Не знам какво ще каже Ренито, но във форума на Инстата се набива на очи факта, че активно пишещи в него са само около 15-20 човека, които през годините са написали 60-70% от всички постинги. Близко е до ума, че тези хора или са откачени, за да висят денонощно във форума, или на тях им се плаща, за да го правят това.

    Разбира се сред тези хора може да има и маниаци, които го правят без пари, но това е малко вероятно да го правят дълги години подред. Затова би могло да се твърди, че поне част от хората в челото на този списък го правят, защото Инстата им плаща. Това донякъде си личи и от позицията, която заемат по време на критики към нея - винаги търсят начин да я оправдаят или да принизят дадения проблем.

    Тези хора са също СЪУЧАСТНИЦИ В ИЗМАМНАТА СХЕМА, защото играят някаква платена роля, с която спомагат за измамата на нищо неподозиращите обикновени посетители.

    Обикновените посетители на форума го чувстват това, но нямат никакви доказателства. Аз обаче направих една статистика преди 6 месеца, и мога тука накратко да публикувам нейните резултати.

    Ник, Общ брой на постингите, Процент от всички постинги, Среден брой постинги на ден
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    Код:
    kypa		107 528	6.51%	43.57	
    jivko78		52 465	3.17%	21.02	
    GeorgiRR	52 350	3.17%	17.59	
    Novak		50 997	3.09%	17.00	
    hanuman		41 734	2.53%	13.30	
    REDA		41 625	2.52%	15.10	
    звездоброец	38 842	2.35%	14.20	
    Fafa		36 529	2.21%	15.50	
    Bibco		33 097	2.00%	13.30	
    pablo		32 153	1.95%	12.40	
    КинО		24 467	1.48%	9.10	
    Spekulanta	22 371	1.35%	9.60	
    emoyambol	21 679	1.31%	7.70	
    daniwin		20 643	1.25%	6.60	
    presptc		20 155	1.22%	8.00	
    minkov		19 556	1.18%	9.80	
    100		10 414	0.63%	3.70	
    Barbaron	10 397	0.63%	20.00	
    Emil Enchev	9 543	0.58%	3.40	
    nnikos		8 877	0.54%	3.20
    Това са хората, написали 50% от постингите във форума. Всъщност има още толкова хора, които участват в 50-те процента, но те вече са BAN-нати или са напуснали форума. Активните обаче са в горния списък, и поне на част от тях от началото на списъка Инстата наистина им плаща, за да киснат денонощно, да пишат постинги, и да я защитават когато стане гаф.

    Ти си в дъното на списъка, така че на тебе най-вероятно не ти плащат. Явно си ентусиаст, какъвто бях и аз преди да ме BAN-нат затова, че започнах да се оплаквам как ми откраднаха няколко хиляди долара.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2020
    Мнения
    4
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ... Ти си в дъното на списъка, така че на тебе най-вероятно не ти плащат. .... .
    Според Renito5 явно грешиш.
    Разберете се и ме уведомете , моля. За да знам, дали съм се прецакал.
    Матеев, ... Матеев, ... никога не е късно човек да стане за резил ...

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •