Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 46 от общо 46
  1. #41
    Цитат Първоначално публикувано от zezo Виж публикацията
    За разширяването на спредовете ще използвам брокер с фиксиран спред, идеята ми е да напрвя баровете с големина поне 40 - 50 пипса (точно колкото ще е размера на сделката стоп = таргет) за да намаля влянито на спреда, което пък от своя стана ще намали броя на сделките, но ако има достатъчно добро ПМО ще има ефект. В FSB няма проблем да се импортнат баровете и работеше нормално когато правих тези изследвания, за SQ не знам как ще е защото като гледам е доста по-сложна от FSB.
    Аз им нямам вяра на брокерите с фиксиран спред. Те не са глупаци и много добре знаят, че фиксирания спред може да ги убие по време на новини. Така че те са принудени да играят някакъв курвенски номер, за да се предпазят. Следователно фиксирания спред винаги върви в комплект с курвенски номера, и от такива брокери човек трябва да се пази.

    Много по-добре си е спреда да е плаващ, а робота да подбира тикове с по-нисък спред, за да прави търговските си операции. Известно забавяне (до 5 минути) на отварянето и затварянето на дадена позиция не оказва почти никакво влияние на крайния статистически резултат от работата на една стратегия, така че можем да си позволим изчакване с цел подбор на тик с по-нисък спред.

    Аз това съм си го мислил и като стратегия за събиране на тройния суап в сряда срещу четвъртък. Да, повечето брокери силно увеличават спреда около полунощ, но в статистически план движението на цената тогава е около нулата. Следователно ние можем да отворим позиция с минимален спред в периода около 21-22 часа и да я затворим в периода около 2-3 часа. Такава стратегия би била печеливша, ако тройния суап е по-голям поне 2 пъти от минималния спред на брокера.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    13.12.2019
    Мнения
    22
    Цитат Първоначално публикувано от K_W Виж публикацията
    Извинявай, че може да ти прозвучи малко грубо, но това което си написал ми звучи меко казано нелепо. Правилно ли разбирам че мислиш да ползваш брокер за трейдинга с фиксиран спред, или аз не те разбрах? Защото да използваш брокер с 2-3 пипса фиксиран спред (5 вечер) е все едно да хвърляш пари през прозореца. Вече има не малко брокери с нулев брокер ниска комисиоона като средния спред им около 0.1 пипса 0.45 пипса с комисионна. Лесно може ш да видиш ефекта върху дори и най добрите системи каот направиш един тест с по-нисък спред.

    Относно FSB преди няколко месеца си направих труда да иницирам дискусия във форумът им, на тема резултати и работещи релано системи. Такива няма! Държах се много възпитано но ми заключиха темата след доста овъртане. След това дискусията продължи на лични съобщения, като стана ясно, че реално работещи създадени от този софтуер системи НЯМА. Писаха ми още няколко човека на ЛС, за да кажат че от години са там, няма такива системи но не искат да говорят публично.
    Признавам си че след падането на границата на швецарския франк не съм търгувал (след големи загуби/печлаби се почива) но тогава имаше брокери при които търгувах успешно с фиксиран спред и те най-добрият вариант за мен. Сега след няколко години нещата явно са се променили доста, но мисля че доста бързо ще вляза в час. Наясно съм че спреда и другите разходи по сделките намаляват драстично ПМО на всяка една стратегия. Имено с FSB бях открил една ваисимст при всички кросове на еврото която биеше 2-3 пъти фиксирания спред от 2 пипса. Просто открих, е в диапазона от 02 часа до около 04 часа еврото поскъпва спрямо всички валути и го използвах, като стратегията отваряше само дълги позиции с 30 пипса таргет=стоп, не съм я проверявал дали още работи, но ще се заема и стова, ако на някой му е интесно може да я пробва. Не знам сега как стоят нещата с това разкрачване на спреда което го правят брокерите, и как ще отрази на стратегията, тогава нямаше такова нещо.
    Този пост е редактиран от zezo; 31.12.2019 в 12:43.

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    14
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз им нямам вяра на брокерите с фиксиран спред. Те не са глупаци и много добре знаят, че фиксирания спред може да ги убие по време на новини. Така че те са принудени да играят някакъв курвенски номер, за да се предпазят. Следователно фиксирания спред винаги върви в комплект с курвенски номера, и от такива брокери човек трябва да се пази.

    Много по-добре си е спреда да е плаващ, а робота да подбира тикове с по-нисък спред, за да прави търговските си операции. Известно забавяне (до 5 минути) на отварянето и затварянето на дадена позиция не оказва почти никакво влияние на крайния статистически резултат от работата на една стратегия, така че можем да си позволим изчакване с цел подбор на тик с по-нисък спред.

    Аз това съм си го мислил и като стратегия за събиране на тройния суап в сряда срещу четвъртък. Да, повечето брокери силно увеличават спреда около полунощ, но в статистически план движението на цената тогава е около нулата. Следователно ние можем да отворим позиция с минимален спред в периода около 21-22 часа и да я затворим в периода около 2-3 часа. Такава стратегия би била печеливша, ако тройния суап е по-голям поне 2 пъти от минималния спред на брокера.

    Прав си, в момента единствено разни скапани брокери и 100%тови маркет мейкъри предлагат фиксиран спред. Аз поне не съм срещнал читав брокер който да предлага такъв

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2019
    Мнения
    3
    Преди години (до 2009-та) и аз скалпирах през нощта EURCHF при брокер с фиксиран спред от 3 пипса. Беше екстра, но не продължи дълго, защото фалира. Фиксирания спред вече е отживелица, читавите брокери не го предлагат.

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    14.03.2020
    Мнения
    2
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ами това, че ако докарваме 50 милиона месечен оборот, брокера ще ни даде специални условия за търговия. Аз не съм убеден в това, но докато не го пробваме, няма как да разберем. Живот и здраве да започнем да имаме по 50 милиона месечен оборот във всеки един брокер, и тогава ще разберем дали те въобще са склонни да дават допълнителни отстъпки или не. Може да се случи и точно обратното - да започнат да ни влошават условията за търговия, когато разберат, че нашите стратегии са печеливши, и като такива намаляват печалбата на брокера.
    50 милиона на месец!!! Абе кви филми гледате? Ако сте отворили сметката с 5 милярда вероятно бихте си позволили да търгувате с обем правещ милиони на месец. Тогава нямаше да ви пука кой е брокера защото с такива пари Вие най-вероятно щяхте да сте брокер. Стотици стратегии работещи едновременно с милиони индикатори в тях – пълно мазало. Трябват ви само 2. Една трендова и една рейнджова с правилните настройки и нужните тестове за тяхното периодично изменение спрямо характеристиките на съответния инструмент. Интересно ми е какво за Вас значи добър ЕА? ПРИМЕР: Колко трябва да вади на месец един-ЕА стартиращ със сметка с 1000$. Каква възвръщаемост очаквате

  6. #46
    Забравяш, че това са маржин сметки, при които такъв оборот (изтъргувани лотове) си е напълно възможен за хора с 20-30к акаунти и интензивна интрадневна търговия.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •