Цитат Първоначално публикувано от shkata Виж публикацията
Пракиката е показала че забавянето понякога дори може да подбри резултата.
Мен ме притеснява обаче че съм се сблъсквал с доста експерти които печелят на бактест а за същия период губят на реален акаунт и всичко това е от екзекюшъна.
Точно от екзекюшъна както го наричаш ме е страх най-много, и нямам вяра на нито един готово написан код. Брокерите могат да играят десетки курвенски номера по време на екзекюшъна, и аз искам да съм на 100% сигурен, че моя код ще се справя с тях. И понеже няма как този код да се дебъгне на демо акаунт, ще се наложи да се тества на Real, с ясното съзнание, че ще се загубят живи пари в процеса на усъвършенстване на този клас.

Тъй като този клас (за екзекюшъна) е най-важният клас от всички останали, на него трябва да му се отдели много време, много внимание и разбира се много загубени пари. Ще трябва да го обзаведем с милисекунден логер на всичко, което се случва около екзекюшъна, за да можем всеки един проблем да го анализираме и да намерим възможно най-доброто решение.

Ще трябва в класа да заложим и някои хитрости, които заобикалят един или друг проблем, предизвикан от брокера. Например брокерите, които не разрешават пипсоване, искат всяка една сделка да има продължителност минимум N минути (при Инстафорекс N е равно на 5). Това изискване може да се заобиколи като вместо затваряне на позицията се отвори друга насрещна позиция, и в някякъв по-късен момент се направи CloseBy.