Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 46
  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от shkata Виж публикацията
    Пракиката е показала че забавянето понякога дори може да подбри резултата.
    Мен ме притеснява обаче че съм се сблъсквал с доста експерти които печелят на бактест а за същия период губят на реален акаунт и всичко това е от екзекюшъна.
    Точно от екзекюшъна както го наричаш ме е страх най-много, и нямам вяра на нито един готово написан код. Брокерите могат да играят десетки курвенски номера по време на екзекюшъна, и аз искам да съм на 100% сигурен, че моя код ще се справя с тях. И понеже няма как този код да се дебъгне на демо акаунт, ще се наложи да се тества на Real, с ясното съзнание, че ще се загубят живи пари в процеса на усъвършенстване на този клас.

    Тъй като този клас (за екзекюшъна) е най-важният клас от всички останали, на него трябва да му се отдели много време, много внимание и разбира се много загубени пари. Ще трябва да го обзаведем с милисекунден логер на всичко, което се случва около екзекюшъна, за да можем всеки един проблем да го анализираме и да намерим възможно най-доброто решение.

    Ще трябва в класа да заложим и някои хитрости, които заобикалят един или друг проблем, предизвикан от брокера. Например брокерите, които не разрешават пипсоване, искат всяка една сделка да има продължителност минимум N минути (при Инстафорекс N е равно на 5). Това изискване може да се заобиколи като вместо затваряне на позицията се отвори друга насрещна позиция, и в някякъв по-късен момент се направи CloseBy.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    32
    Брокера изобщо не е проблем. Докарваш един месечен оборот от 50М и директно се договаряш да те вадят на бридж при много по добри спредове и забравяш за брокерски номера и тем подобни.

  3. #13
    Цитат Първоначално публикувано от shkata Виж публикацията
    Брокера изобщо не е проблем. Докарваш един месечен оборот от 50М и директно се договаряш да те вадят на бридж при много по добри спредове и забравяш за брокерски номера и тем подобни.
    Ха-ха .....,
    Така е на теория, но дали ще се получи на практика, никой не знае. Живот и здраве да доживеем до този момент, и тогава ще видим дали си прав.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    32
    Не те разбирам какво искаш да кажеш с това....

  5. #15
    Цитат Първоначално публикувано от shkata Виж публикацията
    Не мога да разбера какво искаш да кажеш.
    Ами това, че ако докарваме 50 милиона месечен оборот, брокера ще ни даде специални условия за търговия. Аз не съм убеден в това, но докато не го пробваме, няма как да разберем. Живот и здраве да започнем да имаме по 50 милиона месечен оборот във всеки един брокер, и тогава ще разберем дали те въобще са склонни да дават допълнителни отстъпки или не. Може да се случи и точно обратното - да започнат да ни влошават условията за търговия, когато разберат, че нашите стратегии са печеливши, и като такива намаляват печалбата на брокера.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    32
    Т.е. не ми вярваш и трябва да се убедиш сам.

  7. #17
    Цитат Първоначално публикувано от shkata Виж публикацията
    Т.е. не ми вярваш и трябва да се убедиш сам.
    Да, така е. По отношение на брокерите има много неизвестни, и няма как да получим отговор, докато не достигнем до този етап. Например аз не зная какво ще се случи, ако започнем да търгуваме с акаунти с по 1-2 милиона долара в тях, и започнем да теглим печалби всеки месец по 100-200 хиляди долара. Дали ще ни заобичат тези брокери, или ще търсят начин да ни изгонят, или пък недай си боже да ни откраднат парите като Инстафорекс.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    14
    Цитат Първоначално публикувано от shkata Виж публикацията
    Пракиката е показала че забавянето понякога дори може да подбри резултата.
    Мен ме притеснява обаче че съм се сблъсквал с доста експерти които печелят на бактест а за същия период губят на реален акаунт и всичко това е от екзекюшъна.
    Това е втората най-важна стъпка при въвеждането на система в експлоатация.
    Първият е дали печели на исторически бектест.
    За доста системи може да разберем дали ще печелят на реална сметка и само по бектеста, стига да знеш какво да гледаш. За съжаление в някои случаи дори и демото не е много представително.

    Това не е много добра новина ако възнамеряваш да използваш 10-тки да не говорим 100тици системи.


    Относно брокерите и с по-малко от 50 милиона оборот може да си осигуриш доста по-добри условия. Това си е до политиката на всеки брокер, общо взето почти всеки е готов да договаря условия щом носиш пари.

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    32
    Като закачиш SQX на 10 машини , и като почнат да ти генерират всеки по 1500 експерта на ден... ще те видя как ще направиш 15000 бактеста и какво ще гледаш.
    Знаеш ли един познат казваше че ... тия дето търсят система ръчно са като тия с дето търсят злато с легенчетата в реката.При SQX е като тия дето добиват с багерите. Не можеш с мисленето с легенчето да добиваш с багери , както и не може и обратното. Просто трябва да се адаптираш към средата и да промениш мисленето и стратегията си.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    12.12.2019
    Мнения
    14
    Сравнението със златото не е уместно. С една добра стратегия е по-вероятно да печелиш повече отколкото с 15 000 посредствени.
    Да не говорим, че при 1500 сигурно реално имаш вариации на само няколко стратегии, а може да се окаже, че релано експлоатираш един и същ еджд, от едни и същи движения.

    Не казвам и че трябва да търсиш ръчно стратегии, ако си късметлия и гении може и да ти се получи, иначе малко вероятно.

    Казвам, че това което е намерено трябва да мине през доста сериозен преглед и изследване преди да бъде пуснато да търгува. Пък който както иска да го прави това.

    Друг е въпроса, че от 1500 1, 2 я стават реално за нещо...я нула. Ако завишиш критериите за подбора лесно стигаш до нулата и след 100-200 хиляди намерени стратегии.


    Ако се направим аналогия с миньорството, по-добре да намериш един диаманд с легенче, отколкото да добиеш 10 тона лъскав чакъл с багера

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •