Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1

    Индикатор - Вероятности на ценовите движения

    Отварям нова тема с цел да публикувам поредния мой индикатор, който изчислява каква е най-вероятната вероятност, създала баровете в буфера на индикатора. Не знам каква може да е ползата от този индикатор, освен на първо време ОБРАЗОВАТЕЛНА ПОЛЗА, пък след това може и да излезе някаква стратегия с използването на този индикатор.

    Индикатора съм го кръстил RsmProb (RSM са началните букви на 3-те ми имена, а Prob идва от Probability (вероятност)).

    Като параметър на този индикатор се задава броя на баровете, за които той да изчисли три вида вероятности:
    1. Песимистична вероятност на бароветв в буфера (визуализира се със зелена линия)
    2. Оптимистична вероятност на баровете в буфера (визуализира се с червена линия)
    3. Най-вероятна вероятност на баровете в буфера (визуализира се с жълта линия)

    Вероятностите са мащабирани да се показват в диапазона от 0 до 100, което трябва да се интерпретира като вероятност от 0% до 100%. Нула процента означава максимално бърз тренд надолу без никакви корекции. Респективно 100% вероятност означава максимално бърз тренд нагоре без никакви корекции. И последно - 50% вероятност означава консолидация или по-точно - чисто случайно движещи се цени.

    По подразбиране съм настроил броя на баровете, за които се изчислява вероятноста, на 5 бара. Вие разбира се можете да променяте тази стойност и да наблюдавате какво се случва.

    Ако ви е любопитно какви вероятности движат цените на финансовите инструменти, можете да си изтеглите индикатора и да го пуснете върху интересуващите ви символи:
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2. #2
    За който не знае как се слагат външни индикатори в МТ4, ще публикувам кратка инструкция:

    1. Изтегляте си файла RsmProb.rar
    2. Разархивирате го и вътре ще намерите файла RsmProb.ex4. Този файл съдържа готов компилиран индикатор с име RsmProb
    3. Стартирате MetaTrader 4
    4. Избирате File и след това Open Data Folder. Отваря ви се прозорец на Windows Explorer с директорията на самия MetaTrader 4
    5. В тази директория избирате MQL4 и след това избирате Indicators
    6. Копирате файла RsmProb.ex4 в директорията Indicators, и това е всичко.
    7. След това или рестартирате МТ4, или отивате в неговия прозорец Navigator и след това Indicators и натискате Refresh

    За да пуснете индикатора върху някоя графика, можете просто да го изберете с мишката и да го провлачите до графиката. Появява се един прозорец с възможност за настройки, които можете да разгледате и ако искате - да промените. След това натискате OK и индикатора се появява на графиката.

  3. #3
    Версията на индикатора е 1.00. Тоест начална, недопрецизирана версия. На пръв поглед работи безпогрешно, но знам ли. Ако откриете някакви бъгове, обадете се да ги поправя. Също така пишете, ако искате някакви усъвършенствания на индикатора.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •