Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Резултати от 1 до 3 от общо 3

Разгънат преглед

  1. #1

    Индикатор - Вероятности на ценовите движения

    Отварям нова тема с цел да публикувам поредния мой индикатор, който изчислява каква е най-вероятната вероятност, създала баровете в буфера на индикатора. Не знам каква може да е ползата от този индикатор, освен на първо време ОБРАЗОВАТЕЛНА ПОЛЗА, пък след това може и да излезе някаква стратегия с използването на този индикатор.

    Индикатора съм го кръстил RsmProb (RSM са началните букви на 3-те ми имена, а Prob идва от Probability (вероятност)).

    Като параметър на този индикатор се задава броя на баровете, за които той да изчисли три вида вероятности:
    1. Песимистична вероятност на бароветв в буфера (визуализира се със зелена линия)
    2. Оптимистична вероятност на баровете в буфера (визуализира се с червена линия)
    3. Най-вероятна вероятност на баровете в буфера (визуализира се с жълта линия)

    Вероятностите са мащабирани да се показват в диапазона от 0 до 100, което трябва да се интерпретира като вероятност от 0% до 100%. Нула процента означава максимално бърз тренд надолу без никакви корекции. Респективно 100% вероятност означава максимално бърз тренд нагоре без никакви корекции. И последно - 50% вероятност означава консолидация или по-точно - чисто случайно движещи се цени.

    По подразбиране съм настроил броя на баровете, за които се изчислява вероятноста, на 5 бара. Вие разбира се можете да променяте тази стойност и да наблюдавате какво се случва.

    Ако ви е любопитно какви вероятности движат цените на финансовите инструменти, можете да си изтеглите индикатора и да го пуснете върху интересуващите ви символи:
    Прикачени файлове Прикачени файлове

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •