Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 13 от общо 13
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Вчера (петък) ударих едно "бинго" най-накрая, акциите на Groupon излетяха след добри новини и хванах гапа като вече бях акумулирал позиция с дебел обем на усреднена цена $18.86 и направих печалба $4.50, предоволно Играта беше по фундамент, защото видях че CEO-то (директора) си купи акции за $5 млн. на 18-ти юни. Никой инсайдер (вътрешен човек) няма да купи такова количество, ако не е сигурен в розовото бъдеще на компанията, но много често инсайдерите избързват с покупките, защото от трейдинг не разбират. Започнах да търся вход и купих на три пъти, както съм обяснил на снимката. И трите входа излязоха ялови, нещо което много рядко ми се случва. Доста почаках, ама нямах съмнение че добрите новини ще дойдат, просто никой не знае кога точно и трябва вече да сме заели позиции.
    В понеделник, мисля да купувам Хайнекен и Юникредит, но изглежда ще влизам с опции.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	GRPN_H1.jpg
Прегледи:      18
Размер:	127.1 KB
ID:	10328

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    От Хайнекен добро лапане се получи, още на другия ден добре отскочиха. А от Юникредит - печалба премията от къса PUT опция. Сега пак съм дълъг на Хайнекен, купих едномесечна опция €78 Call.

    За които не са чули за тая интересна история от преди 10-тина дена, когато акция на една Хонк Конг-ска медийна компания акция е излетяла с 2325%, могат да прочетат тук. Накратко, собственика на медийната компания бил арестуван защото държал на свободата на словото и се опълчил срещу новия закон. Протестиращите срещу закона хиляди хора решили да го подкрепят по нестандартен начин, а именно като започнали да му купуват акциите на компанията. Цялата история е много интересна. Аналогия в БГ няма как да се случи, те хората масово не знаят че имат акции от масовата приватизация и си стоят замразени в Централния депозитар, па да се купуват акции на БГ компания, хабер си нямат за какво иде реч.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    66
    Следващото "бинго" дойде от Liquid Metal (LQMT), но не съм затворил позицията защото очаквам да стане още по-голямо. Тия са доставчици на Apple и има голяма вероятност да се превърнат от второстепенни доставчици в основни такива за новите устройства с добавена/виртуална реалност. Ако се случи, нищо чудно акцията да стане от 8 цента на $10. Така, че не бързам да продавам Доста почаках от април до сега, ама понеже тая компания се води от "калпавите" и позицията е без марджин, брокера не ми начислява суап, става да си я държа колкото искам. За момента инвестицията е (почти) удвоена.
    От лакомия вчера изпуснах да продам новата опция върху Хайнекен с добра печалба, днеска пак се сринаха и съм с печалба около нулата, дъ фак

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	LQMT_Daily.jpg
Прегледи:      12
Размер:	136.8 KB
ID:	10331

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •