Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    07.01.2020
    Мнения
    50

    Кървфитинг

    От известно време стигам до следния извод. Колкото повече манипулираме основни сигнал, като го преобразиваме в производни функции, образи на нулевата функция или ги филтрираме със MA, болинджър бандс, или macd, толкова по-стохастичен закон/процес/ крива постигаме. Тоест увеличаваме рандъмизацията. Затова е най-добре да се работи директно с основната графика. Във всички останали случай е почти сигурно да попаднем на кървфитинг. Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	C3991D72-B3FE-4469-8081-5A70459EA756.jpeg
Прегледи:      6
Размер:	71.7 KB
ID:	10345

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    17.01.2021
    Мнения
    44
    Напълно си прав!!

    От около 5-6 год. стигнах до същият извод и използването на индикатори -> само за ръчен трейдинг. Там фантазията се нуждае от леко подпиране.

    При ботовете, това е вторична обработка, която увеличава шума, а пазарите в последно време са бъкани от шум и като се вземе в предвид и стабилно повишената волатилност, нещата съвсем ескалират.

    Как се опитвам да се боря с тоя феномен.
    Филтри, за сега ги наричам филтри. Филтри на шум, филтри на лъжливи сигнали, филтри на ММ, филтри на време, филтър на xxx. До пред последните, тези на време, за сега се оказват най ползотворни.
    След появата на сигнал, налагам карантинен период и евентуално, след него период, се преминава към отваряне на позиция.
    Относно ценовия шум, пре-открих топлата вода. Осреднявам последните N тика и го използвам като обратна връзка, както в аналоговите усилватели (филтри), към текущия сигнал.
    (N се определя опитно за всеки маркет)

    За сега не съм изчистил модела и от време на време се забавлявам, но както всеки златотърсач си има място където смята, че е заровено неговото имане, така и аз, на тоя етап мисля, че това ще реши до голяма степен проблема.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •