Добре дошли в Свободен Български ФОРЕКС форум.
Резултати от 1 до 3 от общо 3
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2022
    Мнения
    9

    Как да победим търкащите билетчета (scratching tickets)

    Темата е провокирана от мнението на колегата алфаомега:

    Цитат Първоначално публикувано от alphaomega Виж публикацията
    Има различни нива на заблуди в капитализма. Умните и хитри капиталисти са измислили точната кукичка за всеки вид шаран. То и в бизнеса е така но това е друга тема....

    За най-глупавите са измислили държавната лотария.
    За нормално глупавите са измислили казината.
    За феновете на спорта са измилили спортните залагания.
    А за малко по умните са измислили финансовите пазари.
    Лотарията е била побеждавана в миналото от самия Волтер.
    Казината и рулетката - Ед Торп - броенето на картите и скрития в обувката компютър. (автобиографичаната му книга е описано всичко - Ed Throp - A man for all markets). Card counting-a все още работи но не нужно постоянно обикаляне по света, дегизировки, усилия, въобще....
    Спортните залагания - няма да говоря много, нито съм еднствен нито последния който ще печели от тях.
    Финансовите пазари - сега, дали са изключения дали не са - всички знаем Бъфет, Мънгър, Superinvestors graham-and-dodsville, Jim Simons, да не изброявам всички знайни и незнайни хора които се заниамват точно с това.

    В тази тема ще пиша за търкащите билетчета. Да, много добре знам математиката - невъзможно е да се печели, имам отрицателно МО, бла-бла-бла. Но преди повече от година ми попадна един клип на Adam Kucharski : https://www.youtube.com/watch?v=658xlubwnDc
    Препоръчвам горещо и книгата му (The Perfect Bet - и за залаганията има много писано, заслужава си четенето, все неща които само съм подозирал)
    Това веднага навързах със преидшни слухове от близък познат който работеше в лафки-те и ми е разказвал истории където след дълга суша в определен район/град/лафка, изведнъж се появяваше печелившо билетче и манията започваше с пълна сила. И си казах - точно така трябва да бъде! Ако аз организирах играта - ще исках тя да продължава максимално дълго, и да продам максимален брой билети, съответно реализирам максимална печалба. Ами ако най-големите печалби излязат в първите дни на играта? Ами ако се окажат разпределени само е един регион/град/пункт? Всичко това ще повлия отрицателно на резултата. Но няма как да оставя висчко това на Случайността. Ако аз организирах играта, щях да ИСКАМ ДА РАЗПОЗНАВАМ печелившо от губещо билетче/талон. Да направялвам времето/движението на Печалбите. Всеки от вас би направил същото, предполагам.

    И това ще е отправната точка и твърдение:
    - Същестува начин/метод/знак/все едно какво - едно Печелившо и Губещо талонче да се различават
    Опита ми го потвърди, точно така е. Още по-интересно се оказа в процеса, че когато отидеш да си кешираш печалбата - това става като се сканира баркода на талона. Т.е не е нужно да се провери/изтрие каквото и да било от талона. Сканират баркода - и вече се знае колко печелиш от страна на касиера. Някъде там има база данни, в която е ясно кои баркодове/талони печелят и кои не. От година съм зациклил и вуобще съм изоставил идеята, дето се вика нека отлежава. Срещнах много трудности - обикалях знайни и незнайни пунктове, липса на каквито и да било талони от съответните игри, мазоли по ръцете от търкане и т.н. Но пъзела не е все още 100% разрешен. Няма как ще трябва идеята да се сподели, някой да предложи различн поглед/гледна точка, различн мироглед, сещате се. С моите инструменти и ментални модели - толкова. Такива неща не се намират по книгите, нито има кой знае какъв интерес. няма проблеми да изпратя базата данни с информацията която съм обобщил в екселска таблица - всичко е изключително подредено и видимо там.

    Ето как изглеждат нещата:
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_6843.jpg
Прегледи:      5
Размер:	216.1 KB
ID:	10348
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_6846 - Copy.jpg
Прегледи:      5
Размер:	203.3 KB
ID:	10349

  2. #2
    Според тебе в баркода е закодирана печалбата и търсиш начин да разгадаеш този код. Трудна работа, да не кажа невъзможна, още повече ако на всяка една следваща партида билетчета го сменят този код.

    Може дори да е още по-сложно - баркод четеца да има връзка с интернет и там някъде на някакъв сървър просто да има база данни с всички печеливши билетчета, като печалбите въобще не са свързани с кода в баркода, а са някакъв списък, до който никой няма достъп.

    Със сигурност много е мислено как да се защити тази система от кражба на данни и от разбиване на кода. Може да ни помогне някаква вътрешна информация от някой работник в печатницата, който да ни разкаже какво знае за технологията, а ние да се досетим за това, което той не го знае.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2022
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Според тебе в баркода е закодирана печалбата и търсиш начин да разгадаеш този код. Трудна работа, да не кажа невъзможна, още повече ако на всяка една следваща партида билетчета го сменят този код.
    Според мен излишно усложняваш нещата. Много по-просто е. Ако пот партида разбираш различна Игра (т.е вместо Зодиак, например Черен Диамант) - логиката е същата. 2 различни игри съм събирал информация, просто позицията на цифрите е различна, чети по-долу
    Това което виждашв долния десен ъгъл - 02200606 и MdASBA0 са интересните цифри. Реално те НЕ ТРЯБВА да се виждат. Над тях се намира полето НЕ ИЗТРИВАЙ. Т. ако се изтрият, билета ти е невалиден! Чудесен хардуерен ключ бих казал. 022 006 06 е РЕАЛНИЯ номер на билета. От нея има пряка връзка със самия Баркод на билета - 0907 402 112 53 и със КОД ПЕЧАЛБА - 091 708 253 893. Като под пряка вързка разбирай следното: следващия подред реален номер билет 022 006 07, има следния КОД печалба - 091 718 253 893, а бар код на билета - 0907 402 212 53 - различни позиция/цифра е за единици/десетици/стотици/хилядни/десетохилядни. Представи си километраж на кола в който вместо последната цифра за изминали километри, третата ти показва единиците, 6тата десетиците и т.н.
    Това е напълно ясно тъй като имам мног подред номера билети, купувал съм нарочно пачове заради тази идея да проверя.

    Полето което ни носи информация за печалбата/загубата е MdASBA0 Тук също имам напредък - още в началото имах предположение че последното число/знак е или 0 или L което си е ГУБИ. И ми дойде идеята - ами ако точно то показва от коя група/колко печели всъщност? И така се се оказа когато започнах вместо да си вземам парите на спечелилите билети, да ги вадя от играта за да проверя. Въф файла се вижда много ясно числа - 1,3,4, M, споре дкаква е сумата на печалбата.
    Това поле също е много идентично, за съжаление не мога да хвана повече, информацията (брой билети) ми е малко на брой. Както казах в един момент ми посна от търкане на билети. Някой ден може пак да го подхвана. Всъщност най-големия проблем който виждам и предполагам че ще се сблъкам е:
    - билетите с големи печалби не са в играта. Т.е те стоят заделени настрана и се пускат периодично според зависи как върви самата игра. Особено голямата печалба.
    - Нямам никаква идея как изглежда голяма печалба. Все пак съм човешко същесво и ако ми се падне 200-300-1000 лева няма да прецакам билета а ще го кеширам.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DD.png
Прегледи:      3
Размер:	38.7 KB
ID:	10352

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •